chrome firefox opera safari iexplorer

Якщо хочете зберегти свій слух, слухайте музику не більше однієї години на день — ВООЗ

20 березня 2015 о 13:01

Якщо ви хочете зберегти свій слух, слухайте музику не більше однієї години на день — такі нові рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

З кожним роком зростає кількість людей, у яких виявляються перші ознаки хронічної глухоти. І, що більш насторожує фахівців, більша частина з цього числа — це молодь і підлітки. За оцінкою ВООЗ, на сьогодні близько 1,1 мільярда підлітків у всьому світі мають високий ризик пошкодження слуху. Причина цього — прослуховування музики протягом довгого часу і на дуже високій гучності.

Також за даними ВООЗ, близько 43 мільйона чоловік у віковій групі 12–35 років вже страждають частковою втратою слуху, і це число продовжує зростати.

40% людей, хто має високий ризик пошкодження слуху, слухають надмірно гучну музику в клубах і барах. Великого ризику зазнають також ті, хто слухає музику в навушниках — в основному, це стосується молодих людей, які можуть слухати mp3-плеєр по 10 годин на день.

Сформована ситуація і невтішні прогнози фахівців, змусили ВООЗ розробити рекомендації щодо безпечної гучності звуку.
Безпечні рівні гучності звуку:
85 дБ — рівень звуку усередині автомобіля — 8 год;

90 дБ — газонокосарка — 2 год 30 хв;

95 дБ — середній мотоцикл — 47 хв;

100 дБ — автомобільний сигнал або вагон метро — 15 хв;

105 дБ — портативний програвач на максимальному рівні гучності — 4 хв;

115 дБ — рок-концерт — 28 сек;

120 дБ — сирени повітряної тривоги, вувузела — 9 сек.

Чим вище рівень гучності звуку, тим швидше він пошкоджує слух. З цієї причини, фахівці рекомендують дотримуватися наступних правил:

1. Слухайте музику не більше однієї години в день. За словами доктора Е. Круга, директора ВООЗ з профілактики травматизму, година в день — це лише орієнтовна рекомендація. В основному вона призначається для тих, хто звик слухати плеєр через навушники по багато годин на день.

2. На всіх пристроях виставляйте рівень гучності на відмітку не більше 60%.

3. Використовуйте спеціальні ізолювальні навушники. Такі навушники особливо необхідні тим, хто намагається глушити гучною музикою звуковий фон в громадських місцях.

4. При прослуховуванні музики робіть невеликі перерви.

5. При особливо високому рівні шуму користуйтеся протишумними вкладишами, т.зв. «бервухами».

6. Під час концертів перебувайте подалі від акустичних колонок.

В цілому щодо цього питання фахівці налаштовані оптимістично: так, гучна музика може призводити до значної втрати слуху, але цього легко запобігти, якщо дотримуватися наведених рекомендацій.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути