chrome firefox opera safari iexplorer

Кількість хворих на рак щороку збільшується — ВООЗ

17 грудня 2013 о 10:51
Кількість людей з діагностованими онкологічними захворюваннями перевищило за рік позначку в 14 мільйонів осіб по всьому світу.

Такими є дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), які цитує Вести.ru.

Для порівняння: у 2008 році спостерігалося 12,7 діагностованих випадків. Кількість смертей від раку також збільшилася з 7,6 до 8,2 мільйона, повідомляють Вести.ru.

На думку вчених, зростання статистики онкологічних захворювань багато в чому обумовлено тим, що країни, які розвиваються, швидко наближаються за способом життя і промисловій інфраструктурі до розвинених країн. Також свій внесок вносять куріння, ожиріння, під підозрою мобільний телефони і малорухливий спосіб життя.

Крім того, в організмі людей накопичуються генетичні маркери відповідних захворювань.

Найбільш поширеною формою раку в світі є рак легенів, який в основному провокується курінням: від нього страждають близько 1,8 млн. хворих, тобто 13% від загальної кількості хворих.

ВООЗ також відзначає різке зростання захворюваності на рак молочної залози. Наразі захворювання є найбільш поширеним типом раку серед жінок 140 країн. «Рак грудей — одна з провідних причин смерті від онкологічних захворювань в менш розвинених країнах світу, — каже доктор Девід Форман (David Forman) з Міжнародної служби з вивчення раку при ВООЗ. — Частково це обумовлено тим, що зміни способу життя провокують збільшення захворюваності, часто тим, що клінічні успіхи в боротьбі з цією хворобою попросту не доходять до тих регіонів».

На думку фахівців ВООЗ, в даний момент гостро стоїть питання нагальної необхідності впровадження кращих методів виявлення, діагностики та лікування раку молочної залози в країнах, що розвиваються.

За прогнозами, кількість випадків раку буде рости і до 2025 року досягне 19 мільйонів випадків на рік.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути