chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові стартував новий музичний фестиваль

30 березня 2015 о 17:59

Захід має назву «Академія», а особливістю його є те, що на фестивальній сцені світову та українську музику виконуватимуть тільки найкращі студенти та провідні колективи Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка.

«У складний буремний час, в який нам доводиться жити, дуже важливо – не зачерствіти душею, не втратити радості життя, здатності співпереживати красу і духовне піднесення, не впасти у відчай, а вийти з випробувань не просто переможцями – переможцями, які бачать перед собою майбутнє, сповнене правди, добра і краси. Висока музика у цей час не просто заспокоює і приносить хвилину радощів – вона освітлює шлях і допомагає побачити далеку, але найпрекраснішу мету, до якої обов’язково дійдемо», – вважають організатори «Академії».

Розпочався фестиваль у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії творами двох видатних музикантів сучасності – Віктора Камінського та Мирослава Скорика, котрі, до речі, вже багато років є професорами ЛМА. Музика звучала у виконанні студентського камерного оркестру «Академія», яким диригував ректор вишу Ігор Пилатюк. Солістами були не лише студенти, а й знані львівські піаністи та викладачі ЛМА Оксана Рапіта та Мирослав Драган.

Не менш насичена програма наступних фестивальних програм. Це, зокрема,  «Болеро» Моріса Равеля, симфрнічно-джазові твори у виконанні  студентського симфонічного оркестру під керівництвом Зінаїди Остафійчук, вечір фортепіанної музики ХХ ст., «Фольк-калейдоскоп« за участю капели бандуристів та оркестру народних інструментів, Prima aprilis для духових та ударних інструментів, вечір солоспівів «Невідомий Лисенко», «Скрипкова феєрія». Лунатиме на фестивалі й музика студентів-композиторів.

Фінішуватиме «Академія» 5-го  квітня – концертом із творів автора Гімну України о.Михайла Вербицького та виконанням Stabat Mater Франца Шуберта, участь у якому візьмуть хор та симфонічний оркестр Оперної студії ЛМА.

Організатори фестивалю наголошують: «Вихованці академії щорічно здобувають десятки перемог на міжнародних та всеукраїнських конкурсах, виступають на престижних сценах світу, то чому вони не повинні показати своє мистецтво співвітчизникам?». Й обіцяють у наступні роки залучити до участі у фестивалі колективи інших місцевих вищих навчальних закладів.

Джерело: день
Розділи: Новини культури

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути