chrome firefox opera safari iexplorer

Кам'янець-Подільський бореться за звання молодіжної столиці Європи

20 квітня 2015 о 11:10

Оргкомітет конкурсу міст на звання Молодіжна столиця Європи 2018 опублікував список міст, які подали заявку на участь. Цього разу до числа претендентів увійшло 20 міст: три португальських міста (Ангра-ду-Ероішму, Кашкайш, Коїмбра), три турецьких (Анкара, Стамбул, Ерзрум), три британських (Брістоль, Кінгстон-апон-Халл, Манчестер), два міста на острові Кіпр — Ларнака і Лімассол, а також Перуджа і Неаполь в Італії. Крім того, на почесний титул претендують Ам'єн (Франція), Братислава (Словаччина), Кам'янець-Подільський (Україна), Кечкемет (Угорщина), Нові Сад (Сербія), Познань (Польща) та Тбілісі (Грузія). Кам'янець-Подільський — єдине українське місто, що бере участь у конкурсі. 

«Молодь Кам'янця-Подільського виявляє не тільки творчу, але й громадянську активність. Перемога в конкурсі — це шанс для міста, та й для України в цілому, на якісний вихід в європейський простір. Про Україну дізнаються з позитивної сторони, до міста приїде молодь з різних країн Європи, відкриються нові можливості для залучення туристів, а також для отримання фінансування під різні бізнес і цивільні проекти», — коментує Олена Горб, куратор проекту і координатор регіональних проектів всеукраїнської ГО «Громадянська Платформа Нова Країна».

29 квітня пройде другий етап конкурсного відбору. З 20-ти міст учасників журі обере 5 найбільш активних міст з найбільш продуманою програмою заходів на 2018 рік, які продовжать змагання до листопада 2015 року. За умовами конкурсу заплановані заходи повинні охоплювати теми мультикультуралізму, екології, питання зайнятості молоді, європейської інтеграції, волонтерства, популяризації здорового і активного способу життя.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути