chrome firefox opera safari iexplorer

18 травня у столиці відбудеться святкування Дня Європи

16 квітня 2013 о 11:01

Про це йдеться у відповідному розпорядженні КМДА.

Згідно з повідомленням, День Європи відзначатимуть «для піднесення ролі столиці України у справі інтеграції українського суспільства до європейської спільноти та поширення знань про Євросоюз».

На центральній вулиці міста у день святкування встановлять намети-павільйони Європейського містечка. Крім того, на Хрещатику продаватимуть страви української національної кухні та напої, українську сувенірну продукцію, проводитимуть майстер-класи ремісників та народних умільців.

Також низка святкових заходів запланована і в районах міста.

Зокрема, з 15 травня у столичних районах проходитимуть вистави, концертно-розважальні програми колективів художньої самодіяльності; літературні експозиції на європейську тематику, експозиції образотворчого мистецтва та фотовиставки, присвячених різним аспектам життя країн ЄС.

Також будуть проводитися тематичні конкурси дитячої художньої творчості, вікторини і конкурси щодо історії та сучасності розвитку Євросоюзу.

15-17 травня відбудеться XI Конференція Міжнародного педагогічного клубу європейських столиць у місті Києві з теми: «Досвід та перспективи формування європейського шкільного освітнього простору», а 17-19 травня – Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на дніпрових схилах».

16 травня в рамках відзначення Дня Європи пройде X Загальноміський конкурс-фестиваль «Діалог держав: партнерство в освіті».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути