chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні шукатимуть унікальні куточки природи

29 квітня 2015 о 11:00

Екологічні організації мають мету виявити унікальні куточки України, які потребують захисту.

Студентська організація «Дружина охорони природи „Зелене Майбутнє“»  та міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» оголошують учнівський конкурс «Зелені перлини», метою якого є пошук унікальних місць країни, що потребують захисту екологів.

Активісти стверджують, що на території України створено більш ніж 8 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду: від маленьких за площею пам’яток природи до великих національних природних парків.

Для більшості областей не видавалися довідники природно-заповідного фонду, також відсутні інтернет-сайти, кажуть активісти-природоохоронці.

Зараз вони створюють сайти про природно-заповідні об’єкти всіх областей. Інтернет-довідники уже працюють для Херсонської, Київської та Луганської областей.

Також вони запрошують вчителів та учнів долучитись до вивчення природних перлин своєї області. Розраховують на те, що саме допитливі учні зможуть зібрати інформацію про цінні природні території свого краю.

Конкурс має 2 етапи: квітень-травень та червень-вересень 2015 року.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути