chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогоднішній стан охорони природи є найскрутнішим в історії незалежної України

30 липня 2014 о 11:36

«Природоохоронна гілка влади змушена працювати в тих умовах, які успадкувала від попередників. На нашу думку, сьогоднішнє становище є найскрутнішим ніж будь-коли в історії незалежної України. – говорить Олексій Василюк, експерт Національного екологічного центру. - Мінприроди втратило обласні органи; не може виконувати частину принципових функцій; в областях припинена  робота по створенню заповідних територій; зникли архіви колишніх обласних Держуправлінь Мінприроди. Все це вимагає невідкладних активних дій з боку держави. Проте такі дії не відбуваються. Лише деякі державні органи прислухались до порад експертів».

Таку думку він висловив під час прес-конференції «Наслідки адміністративної реформи для природоохороної галузі України».

«Замість колишніх територіальних органів Мінприроди в кожній з областей створені департаменти обласних державних адміністрацій, наділені зовсім різними функціями і повноваженнями. – розповідає інший експерт Петро Тєстов. – Більшість положень про департаменти написані непрофесійно. Одні прописують собі функції, які вони не можуть виконувати згідно законодавства, інші навпаки “забувають” прописувати функції які вони  повинні виконувати згідно чинного законодавства».

Внаслідок адмінреформи знищена Державна служба заповідної справи. Від 56 осіб, що займались створенням нових об’єктів природно-заповідного фонду залишилось лише двоє. Що більш тривожно – в ході ліквідації обласних  відділень Мінприроди лишилась невідомою доля архівів, які зберігались в цих Держуправліннях. Серед них – єдині примірники офіційних документів щодо більшості територій природно-заповідного фонду. Сьогодні активісти пробують відновити втрачені архіви замість держави.

Джерело: Страйк
Розділи: Громадська думка

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути