chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї Ханенків відкрилась виставка Високої порцеляни «Цариця Нілу»

31 березня 2011 о 18:14

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відкрилась виставка «Цариця Нілу» і нові шедеври Високої порцеляни Lladro». На ній представлено 24 твори Високої порцеляни з колекції Світлани та Дар'ї Єгорових.

Компанія Lladro – всесвітньо відома мануфактура, яка понад 50 років займається виготовленням колекційної порцеляни музейного рівня. Невеличка мавританська піч, яку побудували у своєму маєтку брати Хуан, Хосе та Вінсент Льядро, і в якій були створені перші скульптурні композиції, перетворилась на порцелянове місто, де народжуються надзвичайно виразні і досконалі твори.

Столична виставка шедеврів компанія Lladro є третім спільним проектом Музею та власників колекції Світлани і Дар'ї Єгорових. Проте, як зазначають організатори цього заходу, вперше київському глядачеві будуть показані найкращі зразки з колекції Високої порцеляни Lladro.

Скульптурні композиції, які належать до Високої порцеляни, вирізняються складністю композицій, унікальними розмірами, надзвичайною ретельністю у створенні найдрібніших деталей та технічною досконалістю. Такі композиції виготовляються в окремій майстерні, а до їх створення залучаються скульптори та дизайнери зі світовими іменами та найкращі фахівці мануфактури.

Як зазначила на відкритті виставки директор київського бутіку «Lladro» Дарія Єгорова, родзинкою експозиції є скульптурна композиція «Цариця Нілу», яка, власне, і дала назву виставці. Цей видатний витвір компанії є найбільшим в історії світової порцеляни, він став справжньою сенсацією в сучасному мистецтві й був тріумфально продемонстрований у престижних культурних центрах Європи та Азії.

www.khanenkomuseum.kiev.ua

«Нічого подібного з порцеляни до цього часу не вдавалося створити. Для виготовлення «Цариці Нілу» знадобилося близько 5 років, адже окрім художніх моментів, потрібно було вирішити технологічні. Зокрема, проблемою було обпалювання виробу, зважаючи на його розмір – 0,75 м у висоту та понад 1,5 м в довжину», – зазначила колекціонер.

Цих унікальних витворів виготовлено всього 100, а вартість кожної «цариці» становить понад 100 тис. євро.

www.khanenkomuseum.kiev.ua

Серед інших порцелянових шедеврів, представлених на виставці — одиничний екземпляр скульптури «Вакханка на пантері», «Великий дракон», «Східний кінь», «Арабський скакун», «Імператор та імператриця», «Прибуття Попелюшки» та інших.

Директор музею мистецтв імені Ханенків Віра Виноградова зазначила, що це вже 3-ій спільний проект музею з компанією Lladro. «Відношення до порцелянової скульптури неоднозначне. Дехто обожнює цей різновид мистецтва, інші вважають, що це взагалі не є мистецтвом.

Проте, коли мова йде про Високу порцеляну компанії Lladro, то всі погоджуються з тим, що це – безперечне мистецтво, унікальність якого визнана у всьому світі», — сказала під час презентації виставки директор музею.

http://photo.unian.net

В.Виноградова нагадала, що найкращі витвори компанії Lladro зберігаються в колекціях таких музеїв, як Королівській Музей Мистецтв та Історії в Брюсселі, Державний Ермітаж у Санкт-Петербурзі, Міжнародний Музей Кераміки у Фаенце та інших світових скарбницях.

Під час презентації виставки глядачі також змогли оцінити колекцію відомого іспанського дизайнера Карлоса Аро, який надихнувшись унікальними творами Lladro, створив сенсаційну колекцію високої моди.

Усі бажаючі зможуть відвідати виставку «Цариця Нілу» і нові шедеври Високої порцеляни Lladro» в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків до 30 квітня.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...