chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві буде більше російськомовних садків і шкіл

01 квітня 2011 о 02:01

У Києві з нового навчального року планують збільшити кількість російськомовних шкіл і російськомовних садків. Як пише «Багнет», про це під час фінального етапу першої Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури заявила начальник Головного управління освіти і науки КМДА Віра Горюнова.

За її словами, це пов`язано з тим, що в Києві зростає кількість батьків, які бажають, щоб їхні діти навчалися російською мовою.

«Будуть відкриватися і дитячі садки російськомовні, і школи російськомовні, бо в місті збільшується кількість бізнесу, і представників інших країн, які не знають української мови. Для них ми відкриваємо в першу чергу. Ну і для всіх, хто бажає навчатися російською мовою», — пояснила В.Горюнова.

Також вона підкреслила, що це не буде відбуватися за рахунок скорочення кількості україномовних навчальних закладів. Формувати російськомовні школи і дитячі сади будуть у відповідності з поданими заявками. Так, при україномовних дитячих садах будуть відкривати російськомовні групи.

«Якщо набирається група батьків, які хочуть проводити навчання російською мовою, відкривається група в дитячому садку. Це не означає, що ми одні будемо закривати, інші відкривати », — зазначила В.Горюнова.

На даний момент в Києві немає жодного російськомовного дитячого садка. І всього 8 шкіл (7 тисяч дітей), які проводять навчання російською мовою, зазначила начальник Головного управління освіти і науки КМДА.

За відкриття російськомовних дитячих садків також активно виступає депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко. Він повідомив, що має намір за підтримки меценатів відкривати в столиці російськомовні дошкільні заклади. Але в КМДА зазначають, що поки істотного попиту на такі навчальні заклади немає.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути