chrome firefox opera safari iexplorer

Україна готується до тисячоліття Софії Київської

01 квітня 2011 о 17:29

У плани підготовки і святкування тисячоліття заснування Софійського собору Києва урядом Україну включено виготовлення та введення в обіг ювілейної пам'ятної монети «1011—2011. Софії Київській 1000 років».

Відповідний пункт з приміткою Національний банк (за згодою) включений у план заходів, приурочених до цієї події, затверджений розпорядженням уряду від 30 березня 2011 року. Він також передбачає доручення Міністерству інфраструктури забезпечити випуск двох поштових марок і конверта, присвячених 1000-літтю Софії.

Серед інших заходів заплановано формування експозиції та її показ у Франції, у штаб-квартирі ЮНЕСКО фотовиставки Софія Київська: віхи історії, підготовка науково-популярних видань, підготовка міжнародної конференції.

Крім того, план передбачає необхідність проведення ремонту та реставрації Софійського собору та південної вежі, реконструкцію її водонесучих мереж, електромереж, упорядкування архітектурного ансамблю. Відповідальним за ці роботи визнано Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Вартість робіт у плані не уточнюється.

Крім того, влада своїм розпорядженням від 28 березня, яке передбачає перерозподіл коштів Держбюджету з Резервного фонду на державні капітальні витрати, виділила Міністерству інфраструктури 14 млн гривень на проведення ремонтно-реставраційних робіт на об'єктах Києво-Печерської лаври.

Як повідомлялося, в жовтні минулого року уряд України прийняв цілісний майновий комплекс Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і будівлю Успенського собору, розташованого на його території, у державну власність.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути