chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін виділив 17,5 млн гривень на святкування 1000-річчя Софії Київської

01 серпня 2011 о 15:27

Кабінет Міністрів виділив Міністерству культури 17,45 млн гривень на здійснення заходів з відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору та проведення протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт в Андріївській церкві у Києві.

Згідно з розпорядженням Кабміну № 712, гроші виділені за рахунок передачі бюджетних призначень, передбачених Міністерству фінансів за програмою Державні капітальні витрати, що розподіляються Кабміном.

Мінкультури доручено погодити передачу бюджетних призначень з комітетом Верховної Ради з питань бюджету, а Мінфіну — відкрити в разі необхідності нову бюджетну програму та внести відповідні зміни до розпису державного бюджету.

Нагадаємо, у вересні 2010 року Кабмін створив організаційний комітет з підготовки та відзначення 1000-річчя від дня заснування Софійського собору в Києві.

Пізніше в лютому уряд вже виділив 17 млн. грн на святкування і реконструкцію Андріївської церкви, але в березні вийшла ще одна постанова, якою перший документ анульовано, а гроші фактично перекидалися на реконструкцію Києво-Печерської Лаври.

Як повідомлялося, 12 червня Янукович підписав указ № 682/2010 Про відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору в 2011 році.

Водночас, старший науковий співробітник Інституту історії України Олексій Толочко наполягатиме на тому, що собор було побудовано між 1017—1037 роками князем Ярославом Мудрим.

***

У лютому 2010 року Національний заповідник Софія Київська заявив про заснування Софійського собору князем Володимиром Великим, а не князем Ярославом Мудрим.

Зокрема, вчені заповідника припускають, що собор було закладено і майже закінчено князем Володимиром у 1011—1015 роках, а завершено його сином Ярославом в 1018 році.

У радянській і пострадянській історіографії превалювала гіпотеза про заснування собору князем Ярославом в 1037 році.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути