chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін виділив 17,5 млн гривень на святкування 1000-річчя Софії Київської

01 серпня 2011 о 15:27

Кабінет Міністрів виділив Міністерству культури 17,45 млн гривень на здійснення заходів з відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору та проведення протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт в Андріївській церкві у Києві.

Згідно з розпорядженням Кабміну № 712, гроші виділені за рахунок передачі бюджетних призначень, передбачених Міністерству фінансів за програмою Державні капітальні витрати, що розподіляються Кабміном.

Мінкультури доручено погодити передачу бюджетних призначень з комітетом Верховної Ради з питань бюджету, а Мінфіну — відкрити в разі необхідності нову бюджетну програму та внести відповідні зміни до розпису державного бюджету.

Нагадаємо, у вересні 2010 року Кабмін створив організаційний комітет з підготовки та відзначення 1000-річчя від дня заснування Софійського собору в Києві.

Пізніше в лютому уряд вже виділив 17 млн. грн на святкування і реконструкцію Андріївської церкви, але в березні вийшла ще одна постанова, якою перший документ анульовано, а гроші фактично перекидалися на реконструкцію Києво-Печерської Лаври.

Як повідомлялося, 12 червня Янукович підписав указ № 682/2010 Про відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору в 2011 році.

Водночас, старший науковий співробітник Інституту історії України Олексій Толочко наполягатиме на тому, що собор було побудовано між 1017—1037 роками князем Ярославом Мудрим.

***

У лютому 2010 року Національний заповідник Софія Київська заявив про заснування Софійського собору князем Володимиром Великим, а не князем Ярославом Мудрим.

Зокрема, вчені заповідника припускають, що собор було закладено і майже закінчено князем Володимиром у 1011—1015 роках, а завершено його сином Ярославом в 1018 році.

У радянській і пострадянській історіографії превалювала гіпотеза про заснування собору князем Ярославом в 1037 році.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі