chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі мистецтво приверне увагу до екологічних та соціальних проблем

09 червня 2015 о 13:13

З 16 червня до 12 липня в одеському Музеї сучасного мистецтва діятиме виставка «АртПоле: приховані світи/Одеса», яка представить фото ленд-арт об’єктів, створених у просторах різних регіонів країни. Від Івано-Франківська до Криму простягнеться співавторство людини і природи.

Агенція «АртПоле», організатори події, пригадує: «Одеський досвід був особливим — тут природа взагалі відмовилася від співавторства, очевидно, через попередні дії людини по відношенню до неї. 2010 року АртПоле взяло на себе сміливість опрацювати територію поблизу санаторія «Куяльник». Колишній відомий курорт на той момент перетворився на зону екологічного лиха — лікувальні грязі безкарно вивозилися, а гирло річки, що живила лиман прісною водою, засипали задля майбутнього будівництва.

Ідеалісти-організатори вирішили тоді, що зможуть привернути увагу до проблеми лиману, щоб з часом спільними зусиллями вирішити її. Для цього обрали майданчик на узбережжі, на той момент — звичайний смітник. Ідея полягала в тому, щоб прибрати його, провести фестиваль і таким чином змінити естетичний та екологічний стан цього шматочку суші й ставлення до нього тих, хто живе поруч. Організатори, художники і волонтери зібралися напередодні, щоб прибрати територію. Але все виявилося не так просто, адже під першим шаром сміття виявили другий-третій-і т.д. І це, на жаль, не метафора».

Над художньою формою нинішніх трансформацій в екосистемі лиману, прибережній спільноті та в кожному з нас куратори виставки пропонують подумати одеським художникам. Найкращі із запропонованих протягом місяця ідей доповнять нинішню експозицію.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути