chrome firefox opera safari iexplorer

Спілка письменників запитує у Порошенка: де зміни?

02 липня 2015 о 18:26

Національна спілка письменників України звернулася до Петра Порошенка. У листі зазначають, що за рік не було помічено змін у гуманітарній сфері.

Цитуємо:

«Президентові України
Петру Порошенку

Національна спілка письменників України з тривогою звертає Вашу увагу на те, що за рік правління країною нинішня влада майже нічого не зробила для усунення з гуманітарної сфери керівництва старої команди В. Януковича.

На своїх посадах досі працюють ректори вищих навчальних закладів, директори департаментів і управлінь від Києва до районних центрів, чиновники Держкомтелерадіо, які відповідають за книговидання та інші ділянки культури, директори театрів, у повному складі зберігся Шевченківський комітет. Більшість музеїв досі зберігають радянські експозиції, усього 4,8 відсотка українських пісень звучить в ефірі на українському радіо і телебаченні, в Україні і досі виходять в ефір «Русское радио», «Шансон», «Ностальгия» та інші, які виховують у слухачів ностальгію за Радянським Союзом і прив’язують Україну до російського світу. Незважаючи на війну з Росією, в Україні продовжують виходити російські газети «Правда», «Комсомольская правда», «Московский комсомолец», «Труд», «Известия». Вже набила оскому газета «Вести», яка щодня безкоштовно роздається у Київському метрополітені. Ця газета, що фінансується російськими спецслужбами, дестабілізує ситуацію в Україні. За рік війни російські ЗМІ в Україні, яких за великі хабарі захищають українські державні службовці, деморалізували суспільство і домоглися того, що військкомати не можуть мобілізувати на війну нових призовників. Чи слід цьому всьому дивуватися, якщо Вашими радниками з гуманітарної політики залишається колишні кадри В. Януковича?

Навіть в умовах війни Російська Федерація змогла нав’язати Україні шкідливу для нашого суспільства формулу «Єдина країна-Единая страна», яка захищає російський світ і ослаблює формування культурної нації. Відсутність контролю за дотриманням Конституції України, де записано, що Конституція має пряму дію, призводить до того, що стаття 10 Основного Закону України нечинна, а діє принизливий українофобський закон Ківалова-Колісниченка.

Революція Гідності відбулася тому, що люди захотіли змін у суспільстві, і серцевиною змін у всіх країнах завжди була гуманітарна політика. Вимагаємо провести люстрацію керівництва гуманітарної сфери та позбавити ліцензій російські видання і електронні ЗМІ для припинення повзучої деморалізації країни в умовах війни з Росією.

Секретаріат Національної спілки письменників України».

 

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути