chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Львові відзначатимуть 150-ліття від дня народження митрополита Андрія Шептицького

29 липня 2015 о 10:57

Зокрема, о 10.00 год. в Архикатедральному соборі Святого Юра відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

Опісля на мирян очікує урочисте посвячення пам’ятника Андрею Шептицькому на Святоюрській площі та мистецька програма.

Для зручності мешканців, які не зможуть потрапити до собору, на площі перед пам’ятником А. Шептицькому споруджені екрани, де відбуватиметься пряма трансляція Божественної Літургії.

Також визначені місця для паркувань прочан із зазначенням маршрутів громадського транспорту, які курсують наближено до пл. Св.Юра (вул. Городоцька (цирк), вул. С. Бандери, пл. Кропивницького, перехрестя вул. Шевченка — вул. Городоцька).

Як зазначили в управлінні транспорту та зв’язку ЛМР, з місць паркування до собору св. Юра можна дістатись такими маршрутами:

Шевченківський район:

— вул. Клепарівська, 39 (стадіон «СКА») – автобус № 28 до зупинки «Цирк»

— вул. Батуринська (стоянка біля скверу) — автобус № 28 до зупинки «Цирк»

— просп. Чорновола, 95-100 (місця відведені для зупинок транспортних засобів) – автобуси № 17, 28, 31, 34, 41, 51

— вул. Шевченка 24-72 (вздовж вулиці) — звідти через Ярослава Мудрого буде зручно дійти пішки до площі св. Юра, або автобус № 49 до зупинки «Цирк».

Сихівський район:

— вул. Зелена, 147 (ТЦ «Арсен») – автобуси № 15, 24, 46

— пр. Червоної Калини, 60 (ТЦ «Арсен») – автобуси № 7, 16, 32, 41, 42, 46

— пр. Червоної Калини, 42-52 (бокова смуга руху) — автобуси № 7, 16, 32, 41, 42, 46

— пр. Червоної Калини, 57-77 (бокова смуга руху) — автобуси № 7, 16, 32, 41, 42, 46

— пр. Червоної Калини, 62 (ТЦ «ВАМ») – автобуси № 7, 16, 32, 41, 42, 46

— вул. Стрийська, 199 (стадіон «Арена Львів») — автобуси № 10, 25, тролейбуси № 2, 20.

Залізничний район :

— вул. Городоцька, 300 (ТЦ Метро) — автобуси № 21, 28

— вул. Виговського, 100 (супермаркет «Сільпо») – автобуси № 16, 21, 33, 45, 48, тролейбус № 10

— вул. Патона, 37 (ТЦ Арсен) – автобус № 21, тролейбус № 10

— вул. Любінська, 168 (Аеропорт) – автобус № 48, тролейбус № 9.

Франківський район:

— перехрестя вулиць Наукова-Кн. Ольги – автобуси № 10, 25, 41, 51, тролейбуси № 2, 20

— вул. Наукова, 35а (супермаркет «Сільпо») — автобуси № 10, 25, 41, 51, тролейбуси № 2, 20.

— вул. Княгині Ольги, 120 (ТЦ Арсен) — автобуси № 10, 25, 41, 51, тролейбус № 2, № 20.

Личаківський район:

— пл. Є. Петрушевича — автобуси № 24, 46, трамваї № 1, 9

— вул. А. Вахнянина, 29 (територія прилегла до Центру творчості дітей та юнацтва Галичини) – трамвай № 7

— вул. О. Довбуша – пішки до вул. Підвальної, далі – автобуси № 15, 29, 36, трамваї № 6, 7.

Також для забезпечення комфортного доїзду прочан до площі Св. Юра, збільшено кількість автобусів тапосилено роботу громадського транспорту на існуючих маршрутах.

Також з 7.00 год. до 20.00 год. закритими для руху транспорту є прилеглі до пл. св. Юра вулиці: вул. Є. Озаркевича (зі сторони вул. Городоцької), вул. Шептицьких (від вул. Сєченової), вул. Митрополита Андрея (зі сторони С. Бандери), вул. Устияновича (від вул. К. Рилєєва), вул. Листопадового Чину (від вул. Гоголя), вул. Новаківського (зі сторони вул. Листопадового Чину) та вул. Матейка (зі сторони вул. Листопадового Чину).

Пішою ходою на площу можна дістатися з боку основних вулиць: Листопадового Чину та вул. Митрополита Андрея та інших бічних вуличок, за винятком вул. Озаркевича, рух по якій перекритий повністю, оскільки вона використовується для організації проведення заходу.

Завершаться заходи з нагоди відкриття пам’ятника Митрополиту Андрею в Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Тому прохання до мешканців та гостей міста обмежити заїзд та паркування приватних авто в центр міста в післяобідню пору. Також сьогодні обмежений заїзд великогабаритного транспорту до міста. Львівська міська рада просить усіх учасників дорожнього руху з розумінням поставитися до ситуації.

«Поблизу площі св. Юра чергують бригади швидкої медичної допомоги, а також забезпечено біотуалети та смітники у спеціально відведених зонах. У зв’язку із підвищеним рівнем безпеки та масовим скупченням людей, прохання не брати з собою скляну тару. Сама площа задля комфорту прочан розділена турнікетами на кілька секцій. Працюють волонтери, які мають усю необхідну інформацію та скеровуватимуть людей у відповідні зони розташування на площі. Волонтерів можна розпізнати по футболках і кепках із зображенням митрополита Андрея Шептицького»,— зазначив Євген Бойко, начальник управління внутрішньої політики ЛМР.

Нагадаємо, сайт Духовна велич Львова здійснює он-лайн трансляцію урочистостей. Зокрема Архиєрейської Божественної Літургії в Архикатедральному соборі Святого Юра, яку очолить Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, а також посвячення пам’ятника Андрею Шептицькому на Святоюрській площі.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути