chrome firefox opera safari iexplorer

Краса старовинних українських замків на художніх реконструкціях Збіґнєва Щепанека (фото)

06 серпня 2015 о 10:23

Збіґнєва Щепанека називають одним із найкращих сучасних акварелістів Європи. В останні роки польський художник, який є істориком-реконструктором, присвятив себе темі замків. В альбомі під назвою “Zamki na Kresach”, виданому 2008 року, багато робіт зображують саме фортифікаційні споруди, які колись існували та збереглись на території України.

Роботи Щепанека характеризується високим рівнем майстерності і точності. Крім того, автор має своє художнє бачення. Реальні будівлі з різних областей колишніх околиць Польщі передані у особливій атмосфері кольорів і ліній.

На малюнках немало замків, які сьогодні можна побачити лише в руїнах. Їхні форми доповнені пензлем художника після детального вивчення архівів та літературних описів. Є на картинах й такі старовинні будівлі, яких вже, на жаль, не існує.

Тож пропонуємо переглянути колекцію малюнків, на яких оживає велична українська архітектура:

Збаразький замок
zbarazh-z

Клеванський замок
XqFNDdg6nbQ

Кудринецький замок-фортеця
kudrinci-sch

Кам’янець-Подільська фортеця
qBkV2btvTBY

Підзамочківський замок
podzamochek

Замок Любарта
XmdSikuUQCQ

Язловецький замок
CZWVRcVRAGc

Вишнивецький замок
eCjum0Tuf-Y

Хотинська фортеця
cFv5kVKkf_E

Пнівський замок
xAiaH0mRb-Y

Золочівський замок
S1-TS82712E

Жванецький замок
Z8QTtkW7eUM

Золотопотіцький замок

hZzyG0z-PZI

Офіційний сайт Збіґнєва Щепанека: zbigniewszczepanek.pl

Джерело: Всвіті
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути