chrome firefox opera safari iexplorer

2010 рік – рік популяризації та збереження українських замків, фортець та палаців

20 вересня 2010 о 12:11

19 травня в інформаційному агентстві «УНІАН» ініціатор та голова Оргкомітету акції «7 чудес України», заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко презентував третій етап вже відомої та популярної акції «7 чудес України» – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци»...
 
Презентуючи новий проект, Микола Томенко, водночас наголосив, що розпочата минулого року акція «7 чудесних туристичних маршрутів» триває. «Матеріали, які є на сьогоднішній день, засвідчують, що ми лише на початковому етапі формування таких економічно-обґрунтованих і організаційно-підкріплених туристичних маршрутів, які могли би конкурувати, скажімо, з європейськими туристичними маршрутами», — сказав він. М.Томенко повідомив, що Організаційний комітет ухвалив рішення, що акція по визначенню туристичних маршрутів буде проходити паралельно і розглядатиметься як кількарічна.
 
«Натомість, 2010 рік оголошуємо роком замків, фортець та палаців», — наголосив Микола Томенко. Пояснюючи чому було прийнято рішення, що третій етап акції буде називатися «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», М.Томенко сказав: «Попри достатньо велику увагу до цих об’єктів, ми, на жаль, кожен рік все більше і більше з різних причин (крім занепаду та руйнування, це і оренда, і приватизація, і переведення з одного статусу в інший) їх втрачаємо». Тому, за словами ініціатора ідеї, основною метою проведення акції є своєрідна інвентаризація, опис всіх замків, фортець та палаців України. «Складання своєрідної карти замків, фортець та палаців України, аналіз сучасного стану збереженості цих пам’яток, розкриття їх історико-культурного потенціалу і встановлення перспектив залучення у музейно-екскурсійну, готельну й туристичну сфери», — пояснив він. Кінцевим же результатом проведення акції Микола Томенко визначає розробку комплексної стратегії підтримки, реконструкції та відновлення архітектурно-історичних пам’яток за рахунок коштів Державного та місцевих бюджетів, а також коштів приватних осіб.
 
Розповідаючи про схему проведення акції, М.Томенко повідомив, що вона буде проходити в три етапи. Так, на першому етапі будуть зібрані пропозицій щодо її учасників. Під час другого етапу відбудуться представлення областями своїх номінантів, а напередодні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні – 27 вересня 2010 року відбудеться визначення 21 фіналіста акції. Останній етап – визначення переможців шляхом експертного та Інтернет-голосування – триватиме до грудня 2010 року. В результаті проведення акції будуть обрані 7 чудесних замків, фортець, палаців України і 7 замків, фортець, палаців, які знаходяться під загрозою швидкої руйнації та зникнення.
 
У прес-конференції також взяли участь члени Організаційного комітету акції: Голова громадської ради при Держкомтелерадіо Юрій Артеменко та головний редактор інформаційного агентства «УНІАН» Олександр Харченко.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути