chrome firefox opera safari iexplorer

День святкування Церковного Новоліття

13 вересня 2010 о 11:37

1 вересня за старим стилем іменується в церковному Уставі початком індикту, тобто нового року. «Індикт» — слово латинське, що означає — податок. Його збирали за наказом імператора в перший день вересня, коли завершувався збір врожаю.

Свято церковного Нового року для багатьох християн часто минає непоміченим. Але саме перший день річного богослужбового кола займає в ньому особливе і знаменне місце. Служба стає урочистішою, на утрені співається Велике славословіє, а піснеспіви дня розкривають значення свята і його роль в духовному житті християн. Вершиною богослужіння у цей день, своєрідним вінцем, вважається читання Євангелія, яке розповідає про початок відкритого служіння Христа Спасителя після Його хрещення і спокуси від диявола.

Розділи:

15 січня

Інші дати
1992 — Президія Верховної Ради України ухвалила Державний гімн України
затверджено музичну редакцію, автором якої є М. Вербицький
Розгорнути
Народився Агатангел Кримський
(1871, м.Володимир-Волинський - 1942) - сходознавець, історик, письменник і перекладач кримськотатарського походження, один з організаторів Академії Наук України (1918).
"Мій краю! за тебе прийнять не лякаюсь Найгіршого лиха, Бо всякеє горе, недоля, скорбота Тепер мені втіха. Дурниця всі рани й душевні, й тілесні, З нудьгою чи кров'ю: Бо знаю я серце, що всі мої болі Погоїть любов'ю". (Агатангел Кримський)
Розгорнути
Народився Леонід Молодожанин (Лео Мол)
(1915, м. Полонне Хмельницької обл. - 2009) - український скульптор. Автор пам'ятників Т. Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі. У Вінніпезі (Канада) відкрито сад скульптур Лео Мола.
Розгорнути