chrome firefox opera safari iexplorer

Акція «Яблука до Спасу»

Дата події:19 серпня 2013 о 08:00
Місце події:Музей-квартира Павла Тичини (Київ, вул. Терещенківська, 5)
Більше про подію:

19 серпня — Яблучний Спас.

З цим святом пов"язано багато обрядів. 19 серпня — святковий день для усіх християн.

Саме у цей день корзини з яблуками та іншими фруктами зранку несли до церкви, щоб освятити їх, пригостити ними усю родину і, тим самим, символічно побажати здоров"я, статків, доброго врожаю на наступний рік.

Київський Музей-квартира Павла Тичини у цей день зранку, з 8.00 до 10.00, усіх перехожих пригощатиме-вітатиме спасівськими яблуками!

Вибудуйте зранку свій маршрут на роботу так, щоб опинитися у Києві на вулиці Терещенківській № 5 !

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі