chrome firefox opera safari iexplorer

Дебати про відродження націоналізму, Львів

Дата події:10 лютого 2011 о 18:30
Місце події:м. Львів, Центр міської історії (вул. акад. Богомольця, 6, конференц-зал).
Більше про подію:

Від Брюсселя і Берліна до Варшави й Будапешта – Європа переживає відродження націоналізму у політичному житті, коли країни повертають собі той суверенітет, яким колись вони так охоче жертвували у пошуках колективного ідеалу.

Бельгія, – настільки розділена, що після червневих виборів робочої урядової коаліції ще не створено, – щойно передала головування в Євросоюзі Угорщині, де безкомпромісний націоналізм досяг апогею, зосередившись не тільки на меншинах, але також на втраті автономії, що є обов’язковою умовою політичного союзу.

Багато нових членів Євросоюзу з Центральної Європи, які отримали повний суверенітет лише після краху комунізму, не поспішають ним поступатися. Як висловився покійний президент Польщі Лех Качинський невдовзі після вступу на президентський пост 2005 р.: «Те, що цікавить поляків, є майбутнім для Польщі, але не для Євросоюзу.»

З погляду європейської інтеграції, такий розвиток подій небезпечний. З іншого боку, у контексті падіння Радянського Союзу саме націоналізм і став тією визвольною силою, яка дозволила «поневоленим народам» самим вирішувати свою долю. І в Україні націоналізм – це не тільки мета порвати із російським впливом, але й сильне бажання приєднатися до Євросоюзу.

У чому суть нової важливості націоналізму та що вирізняє різноманітні вияви націоналізму в сьогоднішній Європі? Чому в одним випадках націоналізм асоціюється із конфліктом, а в інших – ні? Чи варто вдаватися до однакових визначень, коли говоримо про націоналізм у східній і західній Європі?

10 лютого у Львові в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відбудуться дебати на тему: «Розз'єднання? Повернення націоналізмів у Європі». Дискутанти — Давид Ван Рейбрук (Бельгія), Андрій Шевченко (Україна).

Модератором зустрічі виступить Софія Дяк (Центр міської історії Центрально-Східної Європи), вступне слово: Карл Генрик Фредріксон (Eurozine) та Гаральд Біндер (Центр міської історії Центрально-Східної Європи).

Зареєструватися (реєстрація обов’язкова) можна через електронну пошту академічного координатора Центру Ірини Мацевко i.matsevko@lvivcenter.org або за телефоном 032 275 17 34

Мова дебатів: англійська. Синхронний переклад на українську.

Джерело: zaxid.net

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі