chrome firefox opera safari iexplorer

Українські аналітичні центри увійшли до сотні найкращих у світі

18 січня 2013 о 12:27

Українська неурядова організація Центр Разумкова увійшла в число 150 кращих аналітичних центрів світу, посівши 84 місце. Центр Разумкова також увійшов до числа 100 кращих аналітичних центрів за межами США (58 місце).

У списку лідерів серед аналітичних центрів Центральної та Східної Європи — український Центр Разумкова (8 місце з 60), КНЕУ ім. Вадима Гетьмана (35 місце) і Міжнародний центр перспективних досліджень (43 місце).

Кращими дослідницькими центрами 2012 року визнаний Брукінгз Інститьюшн (США), Четам Хауз (Великобританія), Фонд Карнегі (США), Стокгольмський міжнародний інститут дослідження світу (Швеція), Центр стратегічних і міжнародних досліджень (США).

Ці дані містяться у щорічному звіті Програми аналітичних центрів та громадянського суспільства Університету Пенсільванії, який визначив авторитетні дослідницькі установи з питань державної політики у світі 2012 року. Звіт був представлений 17 січня 2013 року у Вашингтоні. Дослідження охопило більше шести тисяч «мозкових центрів» зі 182 країн у 38 категоріях.

Українські дослідницькі центри увійшли також до числа кращих в області міжнародної економічної політики (Центр Разумкова), освітньої політики (Центр освітньої політики, Центр освітніх досліджень і Міжнародний центр політичних досліджень) і серед центрів, які провели найкращі кампанії впливу на державну політику (Український незалежний центр політичних досліджень).

Традиційно, за підрахунками вчених, найбільше аналітичних центрів у Північній Америці, трохи менше в Європі. П'ятірка країн з найбільшою кількістю мозкових центрів: США, Китай, Великобританія, Індія і Німеччина. Україна у цьому списку зайняла 25 місце (47 установ), ненабагато випереджаючи сусідніх Польщу та Угорщину. Це третій показник для Східної Європи після Росії і Румунії.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі