chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль «Бабине літо» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»

Дата події:14-15 вересня 2013 р.
Місце події:"Мамаєва Слобода" (Київ, вул. М. Донця,2)
Більше про подію:

Жінки в козацьких слободах, селах та хуторах завжди посідали чільне місце. Українські козаки за хатню владу з жінками ніколи не боролись, бо ж, будучи справжніми лицарями, небезпідставно вважали, що потрібно воювати з ворогами на полі раті, а не з жінкою на печі у хаті.

Тож дружини, неньки, бабусі та сестри, кохані наречені завжди залюбки верховодили нашими прадідами-запорожцями. Такий закон верховенства жінок був споконвіку у нас на козацькій Вкраїні.

Керуючись звичаєвим дідівським правом, козаки з «Мамаєвої Слободи» вирішили присвятити нашим українським жінкам, ненькам, сестрам та дружинам, а також бабусям та прабабусям козацькі гуляння під назвою «Бабине літо».

На фестивалі «Бабине літо» відбудуться святкові проводи теплого літечка. У виконанні фольклорних колективів лунатимуть жартівливі пісні, козаки та козачки танцюватимуть народні танці під супровід троїстих музик, парубоцтво демонструватиме жартівливі козацькі забави та стародавні народні ігри. На майдані козацького селища у здоровезних казанах на живому вогні варитимуться усілякі козацькі наїдки: вареники, галушки, козацький куліш, щерба та трав`яний козацький чай гербата.

Для охочих люб`язно сповіщаємо, що посеред ярмаркового майдану козацького селища «Мамаєва Слобода» стоїть вкопаний семиметровий стовп із прикріпленим до його вершини колесом від дідівського воза. До колеса будуть прив`язані подарунки, серед яких:

1. Керамічні вироби (полумиски, миски, горнята тощо);
2. Майстер-клас із ковальства;
3. Майстер-клас із ткацтва;
4. Медовуха гречана та липова;
5. Печатні медові пряники
6. Квитки — катання верхи на коні
7. Гостьові квитки на відвідування Четвертого Міжнародного Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая», який пройде 27,28,29 вересня 2013 року.
8. та інші цікавинки...

Якщо в нашого парубоцтва пуп не розв`яжеться, то вони за виграшки зможуть видертись на стовп та дістати для своїх коханих панночок таку бажану лагоминку!

Тож на фестивалі «Бабине літо» на Вас чекатимуть фольклорні колективи, козаки, медовари та перекупки, які допоможуть Вам та Вашим друзям поринути у яскраву атмосферу свята давньої козацької України.

Початок фестивалю «Бабине літо» 14 та 15 вересня об 11-00.

Дрес-код заходу – вишиванка та вміння вірно вимовляти давнє українське слово «ПАЛЯНИЦЯ» (без акценту).
Шануймося, бо ми того варті!

Гайда до нас у козацьке селище «Мамаєва Слобода»!

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути