chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль «Бабине літо» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»

Дата події:14-15 вересня 2013 р.
Місце події:"Мамаєва Слобода" (Київ, вул. М. Донця,2)
Більше про подію:

Жінки в козацьких слободах, селах та хуторах завжди посідали чільне місце. Українські козаки за хатню владу з жінками ніколи не боролись, бо ж, будучи справжніми лицарями, небезпідставно вважали, що потрібно воювати з ворогами на полі раті, а не з жінкою на печі у хаті.

Тож дружини, неньки, бабусі та сестри, кохані наречені завжди залюбки верховодили нашими прадідами-запорожцями. Такий закон верховенства жінок був споконвіку у нас на козацькій Вкраїні.

Керуючись звичаєвим дідівським правом, козаки з «Мамаєвої Слободи» вирішили присвятити нашим українським жінкам, ненькам, сестрам та дружинам, а також бабусям та прабабусям козацькі гуляння під назвою «Бабине літо».

На фестивалі «Бабине літо» відбудуться святкові проводи теплого літечка. У виконанні фольклорних колективів лунатимуть жартівливі пісні, козаки та козачки танцюватимуть народні танці під супровід троїстих музик, парубоцтво демонструватиме жартівливі козацькі забави та стародавні народні ігри. На майдані козацького селища у здоровезних казанах на живому вогні варитимуться усілякі козацькі наїдки: вареники, галушки, козацький куліш, щерба та трав`яний козацький чай гербата.

Для охочих люб`язно сповіщаємо, що посеред ярмаркового майдану козацького селища «Мамаєва Слобода» стоїть вкопаний семиметровий стовп із прикріпленим до його вершини колесом від дідівського воза. До колеса будуть прив`язані подарунки, серед яких:

1. Керамічні вироби (полумиски, миски, горнята тощо);
2. Майстер-клас із ковальства;
3. Майстер-клас із ткацтва;
4. Медовуха гречана та липова;
5. Печатні медові пряники
6. Квитки — катання верхи на коні
7. Гостьові квитки на відвідування Четвертого Міжнародного Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая», який пройде 27,28,29 вересня 2013 року.
8. та інші цікавинки...

Якщо в нашого парубоцтва пуп не розв`яжеться, то вони за виграшки зможуть видертись на стовп та дістати для своїх коханих панночок таку бажану лагоминку!

Тож на фестивалі «Бабине літо» на Вас чекатимуть фольклорні колективи, козаки, медовари та перекупки, які допоможуть Вам та Вашим друзям поринути у яскраву атмосферу свята давньої козацької України.

Початок фестивалю «Бабине літо» 14 та 15 вересня об 11-00.

Дрес-код заходу – вишиванка та вміння вірно вимовляти давнє українське слово «ПАЛЯНИЦЯ» (без акценту).
Шануймося, бо ми того варті!

Гайда до нас у козацьке селище «Мамаєва Слобода»!

9 травня

Інші дати
Роман Андріяшик
1933 – український письменник, журналіст, лауреат Шевченківської премії за роман про Ю. Федьковича «Сторонець».
Розгорнути
День Перемоги
Пам’ять серця… Пам’ять сивини… Пам’ять тих, що не прийшли з війни. Пам’ять – наче квіти на броні… Сонце усміхається мені. (Микола Сингаївський)
Розгорнути
Народився Володимир Гнатюк
(1871, с.Велеснів, Тернопільська область - 1926) – український фольклорист, етнограф, мовознавець, літературознавець. Започаткував систематизоване видання фольклорних та етнографічних матеріалів («Галицько-руські анекдоти», «Галицько-руські народні легенди», «Коломийки», «Колядки та щедрівки».
Розгорнути