chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль «Бабине літо» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»

12 вересня 2013 о 16:42

Жінки в козацьких слободах, селах та хуторах завжди посідали чільне місце. Українські козаки за хатню владу з жінками ніколи не боролись, бо ж, будучи справжніми лицарями, небезпідставно вважали, що потрібно воювати з ворогами на полі раті, а не з жінкою на печі у хаті.
Тож дружини, неньки, бабусі та сестри, кохані наречені завжди залюбки верховодили нашими прадідами-запорожцями.

Керуючись звичаєвим дідівським правом, козаки з «Мамаєвої Слободи» вирішили присвятити жінкам, ненькам, сестрам та дружинам, а також бабусям та прабабусям козацькі гуляння під назвою «Бабине літо».

14-15 вересня на фестивалі «Бабине літо» відбудуться святкові проводи теплого літечка. У виконанні фольклорних колективів лунатимуть жартівливі пісні, козаки та козачки танцюватимуть народні танці під супровід троїстих музик, парубоцтво демонструватиме жартівливі козацькі забави та стародавні народні ігри. На майдані козацького селища у здоровезних казанах на живому вогні варитимуться усілякі козацькі наїдки: вареники, галушки, козацький куліш, щерба та трав`яний козацький чай гербата.
Для охочих люб`язно сповіщаємо, що посеред ярмаркового майдану козацького селища «Мамаєва Слобода» стоїть вкопаний семиметровий стовп із прикріпленим до його вершини колесом від дідівського воза.
До колеса будуть прив`язані подарунки, серед яких:
— Керамічні вироби (полумиски, миски, горнята тощо);
— Майстер-клас із ковальства;
— Майстер-клас із ткацтва;
— Медовуха гречана та липова;
— Печатні медові пряники;
— Квитки – катання верхи на коні;
— Гостьові квитки на відвідування Четвертого Міжнародного Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая», який пройде 27,28,29 вересня 2013 року;
— Інші цікавинки.
Якщо в нашого парубоцтва пуп не розв`яжеться, то вони за виграшки зможуть видертись на стовп та дістати для своїх коханих панночок таку бажану лагоминку.

Початок фестивалю «Бабине літо» о 11:00.

Джерело: festyvali.org.ua
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути