chrome firefox opera safari iexplorer

IV Фестиваль льодових скульптур «КриЖталь-2011»

Дата події:14-16 січня 2011 р.
Місце події:м. Черкаси, бул. Шевченка, 185 (у сквері за обласною радою)
Більше про подію:

Фестиваль льодових скульптур «КриЖталь-2011» вже в четверте традиційно пройде у Черкасах. Як і в минулі роки, «КриЖталь-2011» буде присвячений конкретній тематиці. Цього року це архітектура, та герої радянських мультфільмів.

У рамках фестивалю планується відтворити із криги Блакитний палац (колишній готель «Слов’янський»), Палац одружень, Ільїнську церкву у селі Суботів, Свято-Преображенську церкву у селі Мошни, черкаський Свято-Михайлівський собор, будівлю редакції газети «Черкаський край». Отож, як кажуть справжні мандрівники — треба поїхати, та побачити це крижане диво на власні очі! 

Нагадаємо, що в попередні роки під час фестивалю льодових скульптур «КриЖталь» у Черкасах ожив таємничий і містичний світ творів Миколи Гоголя (60 унікальних льодових фігур, на спорудження льодового царства було використано близько 25 тонн спеціального льоду, 250 крижаних брил), та герої творів данського письменника-казкаря Ганса Кристияна Андерсена («Снігова королева», «Дюймовочка», «Олє Лукойє», «Русалонька», загалом понад 50 казкових фігур з льоду).

Джерело: This is Ukraine

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути