chrome firefox opera safari iexplorer

Козацьке свято – Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі»

Дата події:14 жовтня 2015
Місце події:"Мамаєва Слобода"
Більше про подію:

Козаки та дівчата-козачки «Мамаєвої Слободи» запрошують і старих і малих 14 жовтня 2015 року спільно відсвяткувати 1105-ту Річницю з Дня початку відзначення на землях України-Руси свята Покрова Пресвятої Богородиці, котра є покровителькою українського козацтва та захисників Вітчизни!
План заходів Козацького свята в День Покрова Пресвятої Богородиці:

8-30 — святочний церковний передзвін на дзвінниці ставропігійної козацької церкви в ім`я Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі»

9-00 – Божественна літургія з нагоди 1105-річниці з дня відзначення Покрова Пресвятої Богородиці.

12-00 – початок урочистостей з нагоди Дня Українського козацтва:

У програмі заходу:

Концерт фольклорних колективів, а також козаків та дівчат-козачок «Мамаєвої Слободи»
Народні гуляння: пісні, танці, веселі ігри та конкурси, призи на ярмарковому стовпі для дітей від козаків
Майстер-класи зі стрільби з лука, катання верхи на конях та возі спільно з козаками
В казанах на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» будуть варитись традиційні войськові страви Запорозьких козаків: «Соломаха», «Рябко», «Тетеря», «Лемішка», «Куліш», «Верещака», «Гречані галушки», ну і звичайно ж у попелі вогнища випікатимуться знамениті коржі «Загреби»
Всі дорослі бажаючі відзначити свято за старим звичаєм, попередньо можуть забронювати столик в «Шинку — коса над чаркою», аби в дружньому козацькому колі родичів та друзів крикнути «Ерго бібамус» (Нумо – випиймо). Телефон для замовлення: 361-98-48; 066-091-12-79 ел. адреса: mamayevasloboda@gmail.com

... Давайте на козацькому святі вдаримо лихом об землю так, щоб і москалі здригнулися!

21 травня

Інші дати
Мирон Зарицький
1889 – український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
Розгорнути
Георгій Де-Метц
1861 –  український фізик і методист, авторитет у галузі радіоактивності, укладач першого в Україні курсу методики викладання фізики в школах.
Розгорнути
 Роман Сельський
1903 – український живописець, педагог. Роботи: «Двері», «Палуба корабля», «Натюрморт із книжкою», «Корабль Ванда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Пильчиков
(1857, м.Полтава – 1908) – український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
На долині туман, На долині туман упав. Мак червоний в росі, Мак червоний в росі скупав. По стежині дівча, По стежині дівча ішло. Тепле літо в очах, Тепле літо в очах цвіло. (Василь Діденко)
Розгорнути