chrome firefox opera safari iexplorer

«Лідин день» у Музеї-квартирі Павла Тичини

Дата події:05 квітня 2013
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини в м. Києві
Більше про подію:

5 квітня — День Ангела відзначають дівчата й жінки, які носять ім"я Лідія. Саме в цей день (а не у день свого народження) приймала вітання й Лідія Петрівна, дружина Павла Григоровича.

Впродовж багатьох років вона була берегинею родинного вогнища, своєрідним Ангелом-охоронцем Павла Григоровича від усіх життєвих та побутових проблем. Саме вона краще за інших могла зрозуміти — який сьогодні, в цю мить у Павла Григоровича. Саме вона тонко і болісно відчувала миті, коли Поетові було незатишно на душі, сумно, гірко від різних життєвих перипетій. Саме Лідія Петрівна відчувала, знала, розуміла кожний рух і погляд свого чоловіка, аби вчасно його підтримати, допомогти, вислухати, зрозуміти.

5 квітня 2013 року у музеї буде проведено лише дві екскурсії (о 13.00 та о 17.30, групи до 10 осіб), під час яких Ви зможете почути ексклюзивну інформацію про знайомство Павла Григоровича й Лідії Петрівни, про їх довгу дружбу, яка перейшла в залицяння та одруження, про їх спільне життя, взаєморозуміння й взаємоповагу, про Катерину Кузьмівну Папарук (матір Лідії Петрівни), про її мудрість та про багато інших подробиць життя цієї славної родини.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі