Захід має на меті зменшити дистанцію між академічним напрямком літературної освіти в Україні та сучасною літературою для дітей та юнацтва, запрошуючи до участі літературознавців, письменників, психологів, перекладачів, педагогів, вчителів словесності, видавців, бібліотекарів, батьків і самих читачів.
«Проект здійснюється з метою організувати фахову співпрацю спеціалістів в сфері літератури для дітей та юнацтва як з України, так і з-за кордону, допомогти в розробці та впровадженні низки державних проектів, пов’язаних із її дослідженням та прочитанням, що є запорукою дитячої та юнацької просвіти в Україні. Дослідження літератури для дітей та юнацтва передбачає науково-критичне її переосмислення з таких позицій: літературознавство, психологія, педагогіка, методика та соціальна рецепція, тобто споживання та її прочитання. Вивчення цієї літератури з різних аспектів і виокремлення їй місця у суспільстві, однозначно забезпечить новий ріст інтересу до читання, і, відповідно, сприятиме піднесенню конкурентоспроможності української книжки. А досвід провідних країн світу засвідчує, що саме інститути, товариства, центри та інші громадські організації з дослідження літератури для дітей та юнацтва, можуть забезпечити ефективний її розвиток, оскільки їх діяльність основується на фаховому та детальному вивчені проблеми, причинах її виникнення та перевірки способів її вирішення», – повідомила президент Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Уляна Гнідець.
Літературний фестиваль для дітей «Дивокрай» в рамках Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» проводиться в Україні вдруге.
Засновником і організатором щорічного фестивалю у 2010 році є Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва. Фестиваль пройшов з великим успіхом у Львові та Львівській області. Участь у фестивалі взяли письменники, видавці, діячі культури, науковці, педагоги з усієї України.
Цього року планується розширення фестивалю за рахунок його проведення одночасно зі Львовом в Тернополі та Івано-Франківську.
Участь в акціях візьмуть фахівці з літератури для дітей та юнацтва, літературознавці та психологи – представники 6 країн: України, Росії, Австрії, Німеччини, Америки, Польщі та провідні українські дитячі письменники.
З детальною програмою симпозіуму можна ознайомитися тут.