chrome firefox opera safari iexplorer

На «Мамаєвій Слободі» відкривається «Головна Резиденція Святого Миколая»

Дата події:06 грудня 2013 о 11:00
Місце події:"Мамаєва Слобода" (Київ, вул. М. Донця, 2)
Більше про подію:

Козацька Спадкова Духовна Республіка на «Мамаєвій Слободі» має гонор оголосити, що 6 грудня 2013 року, об 11-00, вже вп`яте, офіційно буде відкрита «Головна Резиденція Святого Миколая».

Ця урочиста мить відбудеться після того, як козаки з «Мамаєвої Слободи» підпишуть зі Святим Миколаєм «Глейт» (охоронну грамоту) щодо продовження діяльності «Головної Резиденції Святого Миколая» на «Мамаєвій Слободі» та оборони його добрих справ впродовж всього наступного 2014 року.

Сучасне українське козацтво п`ять років тому – в 2009 році – запропонувало українській громаді новий еталон свята Миколая.

Наш український Святий Миколай має всі ознаки українця, бо ж одягнений у священичі ризи та у підбитий бобровим хутром шляхетський кунтуш. На голові має гетьманську шапку. Але крім зовнішніх ознак він ще добра, щира, привітна людина, котра, на відміну від його англо-саксонських та російських аналогів (Санта Клаус, Дєд Мороз), не махає крючковатою палицею (посохом), йдучи по лісу, а цілком у цивілізованій гостинній атмосфері традиційної Наддніпрянської хати, оздобленої рушниками, божниками та іншим хатнім начинням, виконує на старосвітській лірі канти 17-18 століття. Разом із дітьми, аби ті не були лінивими чистоплюями, випікає в печі справжні печатні пряники – медівники, або ж як їх всі називають «Миколайчики». Наш український Миколай направду духовна особа, бо ж привчає дітей бути мудрими, добрими, співчутливими.

Дуже важливим є й те, що його добрі, гарні справи та починання «взяті під охорону» та пильний нагляд українских козаків, адже «добро має бути з кулаками». Воїн – козак завжди був носієм всього правдиво українського, цебто лицарського.

Сподіваємось, що цей новий підхід, а насправді повернення до дідівських традицій святкування дня Святого Миколая, здобуде підтримку на всіх теренах козацької України від Синього Дону й до зелених Карпатських гір.

Додатково за попереднім замовленням діти зможуть навчитися у господині випікати печатні медові пряники «Миколайчики» в печі однієї з козацьких хат, а також матимуть нагоду:

  • навчитися ліпленню вареників;
  • власними руками виготовити медові свічки із вощини;
  • зробити стародавній оберіг – ляльку-мотанку;
  • відвідати уроки народознавства на тему: «Життя і побут українців в козацьку добу»;
  • а також покататись верхи на козацьких конях, постріляти з лука та взяти участь у квесті «У пошуках козацьких скарбів» на «Мамаєвій Слободі», відвідати «Казкову хатину» та взяти особисту участь у матеріалізації однієї з українських народних казок або ж просто помандрувати стежками козацького селища, де на обійстях садиб живе багато домашніх тварин.

Хочемо звернути увагу не тільки дітей, але й дорослих, що цього року на Слободі з`явились велетенські сірі круторогі воли, квочки висиділи цілий виводок курчат. Наші вівці окотились та привели ягнят. Дві чорних льохи Миргородської породи опоросились, тож маємо зараз п`ятнадцятеро чорних та рябих поросят. Арабська кобила привела сіреньке лоша. Кролі, які бігають по всій території Слободи, привели більше тридцяти кроленят. І нарешті, наша чорна коза Зірка (має таку назву бо в неї біла пляма на лобі) окотилась, і тепер у нас є чорненьке козеня з такою ж великою білою плямою (зіркою) посеред лоба на ймення Липка. Про гусей і качок ми нічого не кажемо, бо вони тільки в наступному році, а саме весною, приведуть гусенят та каченят.

Для батьків, які приведуть своїх діток самостійно, повідомляємо, що вони зможуть відвідати Резиденцію в порядку «живої черги»! Для організованих груп обов`язкове попереднє замовлення.

Завітати до «Головної Резиденції Святого Миколая», а також замовити та відвідати майстер-класи можна з 06 грудня 2013 року по 30 грудня 2013 року з 10:00 до 17:00.

Попередньо домовитись про проведення майстер-класів або ж придбати печатний медовий пряник – "миколайчик» можна за тел.: 361-98-48; 066-091-10-76; 095-326-64-53, або ж за електронною адресою: mamayevasloboda@gmail.com

Оскільки серед дорослих є чимало неслухів, котрі порушують трудову дисципліну, перевищують швидкість на дорозі, не допомагають дружині по господарству, не ходять на вибори, нехтуючи своїм громадянським обов`язком, то для таких добродіїв у нас є гарна козацька різка…

Згодьтесь, оскільки дорослі, це ті ж самі діти, то для Ваших колективів ми можемо організувати колоритну передноворічну вечірку в «Шинку — коса над чаркою», аби Ви отримали невелику пригоду та зізнались своїм друзям про свої недоліки, маленькі гріхи, а відтак під регіт друзів та знайомих отримали від козаків різкою по дупі або ж в нагороду за гарну поведінку впродовж року – печатний медовий пряник від самого Миколая.

Давайте дарувати один одному позитивні емоції та відроджувати дідівські традиції козацького краю!

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути