За звання кращої Музейної події – 2011 змагаються близько 30 проектів різного формату та масштабу зі всієї України.
Організаторами Акції є Український центр розвитку музейної справи та МБФ «Україна 3000». Партнерами Акції другій рік поспіль виступили Польський інститут у Києві та Асоціація благодійників України.
Відзнаки та грошову матеріальну допомогу отримають також учасники Програми підтримки музейних працівників на 2012–2013 рр., що реалізується з 2005 року МБФ «Україна 3000» та ГО «Український центр розвитку музейної справи».
У рамках урочистої церемонії також відбудеться офіційне оголошення Директором Польського інституту у Києві Спеціального конкурсу для український музейників.
Після церемонії відбудеться семінар для музейних працівників на тему «Пам'ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності», який є вступом до початку нового конкурсу від Польського інституту в Києві. Фахівець з усної історії — Аліція Ванцеж-Ґлюза (Республіка Польща) – розкаже про значення усної історії та першоджерел різних типів для історії повсякденності окремого регіону, а також про приклади успішних дослідницьких та освітніх проектів, реалізованих громадами населених пунктів Польщі на базі музеїв.
До участі в заході запрошені: Михайло Кулиняк, Міністр культури України, Катерина Ющенко, Голова Наглядової ради МБФ «Україна 3000», Ярослав Годун, Директор Польського інституту в Києві, представники музейної спільноти та широкої громадськості.
Щорічна Всеукраїнська акція «Музейна подія року» започаткована 2006 року й має на меті привернення уваги громадськості до найважливіших подій і тенденцій музейної галузі, а також заохочення музейних колективів до якнайкращої презентації своїх проектів. Краща музейна подія року визначається шляхом рейтингового голосування широкого кола експертів (понад 100 осіб) зі всієї України: музейники, пам’яткоохоронці, профільні чиновники, громадські діячі, представники ЗМІ та ін.
Докладніша інформація та акредитація ЗМІ за телефоном:
(+38044) 390-82-64, (+38066) 363-49-28, (+38067) 408-25-92
або електронною поштою mail@prostir.museum
Додала Катерина Зоркіна