chrome firefox opera safari iexplorer

4 листопада — нагородження переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки-2012»

02 листопада 2012 о 19:59

4 листопада об 11 годині в приміщенні освітнього центру «Майстер клас» (Київ, вул. Лаврська, 16, навпроти Києво-Печерської Лаври) відбудеться презентація фотовиставки та урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Вікі любить пам'ятки».

На фотовиставці будуть представлені 50 кращих фотографій з українського фотоконкурсу з різних куточків нашої батьківщини, а також найкращі фотографії конкурсу з інших країн.

Кількість завантажених для участі в конкурсі світлин українських пам’яток перевищила 33 тисячі! Україна посіла третє місце серед 36 країн-учасниць, залишивши далеко позаду Росію та інші країни СНД, країну-засновника конкурсу — Нідерланди і навіть США, Францію та Німеччину, які мають значні фінансові ресурси на його організацію та проведення.

Конкурс тривав з 1 до 30 вересня. Протягом цього часу фотографи і фотолюбителі різних країн завантажували свої світлини на Вікісховище. 2012 року географія конкурсу охопила 4 континенти. У базі даних конкурсу зібрано понад 800 тисяч пам’яток, які пропонувалися учасникам конкурсу.

Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — зібрати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити ці фотографії на Вікіпедії — вільній енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів з усього світу.

Крім того, взяли участь школярі та педагоги України. Офіційним партнером конкурсу виступили Всеукраїнська освітня мережа «Щоденник.ua». До конкурсу на «Щоденник.ua» приєдналося більше 8000 школярів та педагогів. Конкурс не мав вікових обмежень і участь школярів України не тільки дозволила зібрати більше фотографій пам’яток з різних куточків України, але й глибше познайомила молоде покоління з духовною спадщиною нашого народу.

На урочистій церемонії виступлять організатори, члени журі та партнери конкурсу. Ви зможете дізнатися, яке з українських міст представлено на конкурсі найяскравіше, з якими труднощами стикнулися організатори, складаючи переліки пам'яток, про що пам'ятають і про що не пам'ятають укладачі реєстрів. Переможцям будуть вручені призи та дипломи.

Прес-служба проекту «Щоденник.ua»

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути