chrome firefox opera safari iexplorer

Передача друкованих творів Лесі Українки та родини Косачів

Дата події:15 жовтня 2010 о 12:00
Місце події:м. Луцьк, Музей Лесі Українки ВНУ імені Лесі Українки (вул. Потапова, 9)
Більше про подію:

15 жовтня в м. Луцьку за участю Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України відбудеться передача друкованих творів Лесі Українки та родини Косачів, виданих українською громадою у США, до Науково-дослідного інституту Лесі Українки при Волинському національному університеті ім. Лесі Українки.

Подія присвячена ювілею музею Лесі Українки, створеного 25 років тому тоді ще у Луцькому державному педагогічному інституті її імені. Першою завідувачкою музею була Тамарa Скрипкa, дослідниця життя і творчості Лесі Українки, громадянка України, яка нині живе і працює у Сполучених Штатах Америки.

Відтак її постійний і довготривалий контакт з родичами Лесі Українки у Північній Америці сприяв поверненню родинного архіву в Україну. У 1989 році академік Микола Жулинський започаткував повернення архіву, привізши частину колекції родинних фотографій. Відтоді відбулося ще шість передач документів і меморій родини Драгоманових-Косачів. Знаменно, що цей Музей став основою Науково-дослідного інституту Лесі Українки при Волинському національному університеті, заснованого спільно з Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України і має назву – відділ літературно-меморіальних фондів НДІ Лесі України при Волинському національному університеті ім. Лесі Українки.

Більше інформації на сайті http://mincult.kmu.gov.ua

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути