chrome firefox opera safari iexplorer

План заходів на «Мамаєвій Слободі» на різдвяні свята

Дата події:6-19 січня 2012 р.
Місце події:
Більше про подію:

Щиро вітаємо всіх українців із наступаючим 2012 роком та Різдвом Христовим!

У день святий Різдва Христова
Бажаєм щастя Вам земного,
Бажаєм в душах відродити
Уміння вірити, любити,
А Бог Вам щедрою рукою
За Вашу віру, за терпіння
Своє надасть благословіння.

Козаки та козачки з селища Козака Мамая «Мамаєвої Слободи»!

Раді сповістити Вас про наближення Четвертої Зимової «Країни Мрій Різдвяної» , а також Старого Нового року, Маланки, Василя та Водохреща.

Також, для тих, хто спав в Новорічну ніч 2012 року, а вранці йому притьом (непримінно) забаглося погуляти та розвіятись, повідомляємо, що «Мамаєва Слобода» 1 січня 2012 року розпочне свою роботу, як і завжди, рівнісінько о 10-00. Тож ті, хто «не доїв» або «не допив», гайда всі в «Шинок – Коса над чаркою», в повсякденному меню якого близько 200 страв та хмільних напоїв Наддніпрянщини козацької доби.

Ще раз Вас із наступаючим Новим роком!

Попередній план заходів «МАМАЄВА СЛОБОДА-2012»

6 січня – СВЯТВЕЧІР

Згадайте, як наші прабабусі та прадідусі були дітьми й спільно зі своїми дідами та бабами, біля печі традиційної української хати товкли в ступі пшеницю та розтирали в макітрі макогоном мак, готуючи головну на Святвечір обрядову страву – кутю. Тож запрошуємо Вас відсвяткувати Святвечір, Різдво та Щедрий вечір (Старий Новий рік) в одній із половинок хат, або ж у цілій садибі на «Мамаєвій Слободі». Ви будете мати можливість скуштувати 12 страв святої вечері (на честь 12 апостолів), посидіти за святковим родинним столом (застеленим чистим сіном та покритим зверху домотканою скатертиною й вишиваним рушником).

Ви та Ваші родичі та друзі матимете можливість як на «машині часу» перенестись у минулі століття, скуштувати святкової куті та узвару (які займають почесне місце на столі під образами — на покуті), долучитись до традицій та обрядів Різдва Наддніпрянської України. Усіх бажаючих запрошуємо долучитись до святкування Різдва Христового разом з українськими колядниками та різдвяними вертепами.

Про Святвечір читайте тут

7 січня (субота) – ЧЕТВЕРТА ЗИМОВА КРАЇНА МРІЙ РІЗДВЯНА

10:00 – початок народних гулянь:
— Куштування козацького кулішу та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)

— Ярмарок майстрів
— Різдвяні розваги для дітей та дорослих
— Майстер-класи від народних майстрів
— Співи біля вогнищ
— Катання на санчатах
16:00 — Відкриття фестивалю «Країна Мрій Різдвяна».
— Різдвяна Шопка
17:00 — Виступ дитячого колективу «Райгородок»
18:00 – Різдвяний Зірковий вертеп (за участі відомих особистостей)
19:00 – виступ колективу «Божичі»
20:00 – виступ гурту «Воплі Відоплясова»

Про Третю «Країну Мрій Різдвяну», яка відбувалась у козацькому селищі «Мамаєва Слобода у 2010 році, дізнайтесь тут

Про Святвечір, Різдво та Щедрий вечір дізнайтесь тут

8 січня (неділя) – продовження ЧЕТВЕРТОЇ ЗИМОВОЇ КРАЇНИ МРІЙ РІЗДВЯНОЇ

10:00 — початок народних гулянь:
— Куштування козацького кулішу та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)
— Ярмарок майстрів
— Різдвяні розваги для дітей та дорослих
— Майстер класи від народних майстрів
— Співи біля вогнищ
— Катання на санчатах
17:00 — Різдвяна Шопка від Країни Мрій Різдвяної
17:30 – дитячий Різдвяний вертеп «Цвітень»
18:00 – виступ колективу «Фолькнери»
19:00 — виступ колективу «Кросна»
20:00 – Dj O’Skrypka

Про Третю «Країну Мрій Різдвяну», яка відбувалась у козацькому селищі «Мамаєва Слобода у 2010 році, дізнайтесь тут

13 січня (п`ятниця) – СТАРИЙ НОВИЙ РІК. МАЛАНКА

18:00 – Усі, хто заздалегідь забронював традиційну українську хату або ж місця за столиком у «Шинку — коса над чаркою», матимуть гарну нагоду провести Старий Новий Рік в родинному колі в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України, тобто послухати справжнісіньких щедрівників, які, співаючи, щиросердно побажають щастя, радості та достатку господарям та гостям.
Будуть відтворені стародавні обряди «Маланки» та «Кози».
19:00 – на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» народні гуляння.

Про святкування Старого Нового року читайте тут

Про Щедрий вечір на «Мамаєвій Слободі» читайте тут

14 січня (субота) – ВАСИЛЯ

10:00 – ярмарок народних майстрів;
11:00 — куштування козацького кулішу та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)
— Різдвяні розваги для дітей та дорослих
— Майстер-класи від народних майстрів
— Співи біля вогнищ
— Катання на санчатах
12:30 — Майстер-клас із засівання, колядок та щедрівок
13:00 – різдвяна казка від знаного на всій вкраїні казкаря — Сашка Лірника.
14:00 – обряд «Кози» та відтворення сакрального дійства «Щедрування» та «Засівання» за участю фольклорних колективів.
16:00 — Усі, хто не полінувався, заздалегідь забронював одну із традиційних українських хат або ж місця за столиком у «Шинку — коса над чаркою», матимуть гарну нагоду провести Старий Новий Рік в родинному колі в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України, тобто послухати справжнісіньких щедрівників, які, співаючи, щиросердно побажають щастя, радості та достатку господарям та гостям.
Будуть відтворені стародавні обряди «Маланки» та «Кози».

19 січня (четвер) – ВОДОХРЕЩА (ОРДАНЬ)

09:00 – 10:30 – в козацькій церкві «Покрова Пресвятої Богородиці» відбудеться Святкова Літургія.

10:00 – ярмарок народних майстрів

11:00 — Куштування козацького куліша та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)
12:30 – народні гуляння:

— усі бажаючі пірнути (шубовснути) в ополонку озера Красавиця, з якого бере початок річка Либідь збираються на березі. Настоятель козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці освячує воду в ополонці та благословляє всіх, хто бажає зануритись в крижану воду. В цей час лунають постріли з козацьких гармат та мушкетів – козаки символічно розстрілюють «нечисту силу», яка в цей час намагається «вистрибнути» з освяченої води. Люди весело та гамірно стрибають у воду, лунають козацькі литаври. Козаки оголошують, що всі, хто прийняв купель в крижаній Хрещенській воді, тепер мають право позмагатись за «Орданський Орден» (вирізаний з криги хрест). Козацький Осавул ділить усіх присутніх на дві лави й роз`яснює правила дружньої сутички. Переможці отримують в нагороду символічний «Орданський Орден» та могорич (відро дулівки) від сторони, яка отримала поразку.
16:00 – продовження народних гуляннь. Виконання колядок фольклорними колективами. На берег озера виноситься дідух, де потім відбувається веселе його спалення.

Про Водохреща на «Мамаєвій Слободі» читайте тут

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути