chrome firefox opera safari iexplorer

Подорож з капелою Стеценка з минулого — в майбутнє

Дата події:01 листопада 2012 о 18:00
Місце події:Київ, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

У межах проекту класичних концертів у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини 1 листопада 2012 року о 18 годині відбудеться вечір, присвячений зустрічі з Павла Тичини з Кирилом Стеценком, видатним українським композитором ХХ століття.

Спогади П. Г. Тичини зі щоденника-повісті «Подорож з капелою К. Г. Стеценка» змушує по-новому почути і відчути твори композитора, синтез музики зі словом створює особливо гармонійне та витончене поєднання. Адже як зазначає Павло Тичина в щоденнику: «Моя подорож 1920 року з капелою К. Стеценка на Україні воскресила в моїй душі бажання повернутися до диригування хорового… Уловити присутність музики Бетховена в душі Кирила Григоровича. «Егмонт». …Allegro – це немовби по драбинках збираєшся на саму гору, а слідом за цим, торкнувшись рукою висоти, зараз же спускаєшся драбинками вниз. Наївним це видається для музикантів, але ж я передаю тут тільки враження своє від найчудесніших музичних ходів Бетховена».

У програмі звучатимуть вокальні та хорові твори, передбачається читання спогадів поета про подорож з капелою Кирила Стеценка, а головне – живе виконання композитором своїх власних творів.

У проекті Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини, зокрема, візьме участь український скрипаль, науковець, громадський діяч і нащадок видатного композитора Кирило Стеценко, вокалісти Ганна Солонична та Анна Проскурня, піаністка Наталія Строчан.

Ведуча вечора – музикознавець Анна Проскурня.

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі