chrome firefox opera safari iexplorer

Подорож з капелою Стеценка з минулого — в майбутнє

Дата події:01 листопада 2012 о 18:00
Місце події:Київ, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

У межах проекту класичних концертів у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини 1 листопада 2012 року о 18 годині відбудеться вечір, присвячений зустрічі з Павла Тичини з Кирилом Стеценком, видатним українським композитором ХХ століття.

Спогади П. Г. Тичини зі щоденника-повісті «Подорож з капелою К. Г. Стеценка» змушує по-новому почути і відчути твори композитора, синтез музики зі словом створює особливо гармонійне та витончене поєднання. Адже як зазначає Павло Тичина в щоденнику: «Моя подорож 1920 року з капелою К. Стеценка на Україні воскресила в моїй душі бажання повернутися до диригування хорового… Уловити присутність музики Бетховена в душі Кирила Григоровича. «Егмонт». …Allegro – це немовби по драбинках збираєшся на саму гору, а слідом за цим, торкнувшись рукою висоти, зараз же спускаєшся драбинками вниз. Наївним це видається для музикантів, але ж я передаю тут тільки враження своє від найчудесніших музичних ходів Бетховена».

У програмі звучатимуть вокальні та хорові твори, передбачається читання спогадів поета про подорож з капелою Кирила Стеценка, а головне – живе виконання композитором своїх власних творів.

У проекті Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини, зокрема, візьме участь український скрипаль, науковець, громадський діяч і нащадок видатного композитора Кирило Стеценко, вокалісти Ганна Солонична та Анна Проскурня, піаністка Наталія Строчан.

Ведуча вечора – музикознавець Анна Проскурня.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути