chrome firefox opera safari iexplorer

Прем'єра «Люкс для іноземців», проект «Бенюк і Хостікоєв»

Дата події:20-22 вересня 2011 р.
Місце події:Київ, Театр російської драми імені Лесі Українки
Більше про подію:

Вистава «Люкс для іноземців» (автор п’єси — Девід Фрімен) — шостий проект театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв».

Прем’єрні покази спектаклю — 20, 21 та 22 вересня.

Власне, історія кожної нової вистави по–своєму унікальна, поговоривши з режисером того чи іншого спектаклю, можна дізнатися багато цікавого як про народження театральної роботи, так і про різні новини з життя тих, хто був причетний до цього процесу. І якщо ви за кілька років запитаєте режисера «Люксу...» Анатолія Хостікоєва про те, з чим же у нього асоціюється ця вистава, він обов’язково згадає ті півроку, які перед цим провів у лікарні.

На лікарняне ліжко народний артист потрапив унаслідок травми ноги, яка потім обернулася серйозними ускладненнями.

Під час лікування Анатолій Георгійович встиг не лише знайти п’єсу, де «є можливість для фантазії, режисерської і акторської», а й знятися у фільмі «Костоправ». (З картиною взагалі вийшла кумедна ситуація. Коли Хостікоєву, який щойно виписався з лікарні і пересувався на милицях, подзвонили з пропозицією знятися у фільм «Костоправ» у ролі ортопеда, той «ввічливо» попросив співбесідника мати совість і не тренувати на ньому своє почуття чорного гумору. Але потім з’ясувалося, що це реальна пропозиція і згодом Хостікоєв відпрацював чотири знімальні дні під Житомиром. А коли вертався додому — за ним бігла дівчина–реквізитор з проханням віддати реквізит «Та я б із радістю їх віддав, — кивнув актор на свої милиці, — але поки що не можу без них пересуватися»).

Вистава ж, яку компанія «Бенюк і Хостікоєв» представили київським театралам, — це комедійна історія про дві подружні пари, що опиняються в одному готельному номері французького містечка і спробують розібратися в собі та своїх стосунках. Дивовижні комічні хитросплетіння приведуть героїв та глядачів до давно відомої істини: справді цінним у цьому житті є кохання і родина.

У головних ролях — Богдан Бенюк, Наталя Сумська, Василь Мазур, Ігор Рубашкін та інші актори київських театрів.

Художник Андрій Романченко обіцяє надати їм максимальний простір для творчості і будувати декорації, «звертаючи увагу на ремарки», аби актори справді були на першому плані.

До речі, напередодні цієї прем’єри компанія «Бенюк і Хостікоєв» підготувала своїм шанувальникам подарунок — збірку зібрань своїх п’яти вистав на DVD. Цей комплект вийшов обмеженим накладом, у вільний продаж він не надходитиме, а тому придбати його можна буде лише перед спектаклями компанії.

Місце: Театр російської драми імені Лесі Українки, 21 вересня 19:00, вартість квитків: від 100 гривень до 500 гривень

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути