chrome firefox opera safari iexplorer

V Міжнародний фестиваль народної культури «Покуть»

Дата події:28-31 жовтня 2010 р.
Місце події:м. Харків
Більше про подію:

У заході візьмуть участь художні колективи з Білорусі, Ізраїлю, Канади, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, США, України та Чехії.

У програмі фестивалю — виступи музичних, вокальних, хореографічних колективів, конкурсні змагання учасників, творчі майстер-класи, виставки виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва, засідання дискусійного клубу та виїзні виступи колективів-учасників у районах Харківської області.

Метою фестивалю є збереження та відтворення народних традицій, звичаїв, обрядів зважаючи на їх регіональну своєрідність, самобутність.

28 жовтня в залі ХОЦНТ відбудеться концерт «Слобожанське вітання» за участю автентичних фольклорних колективів Харківщини (початок о 15.30). Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 29 жовтня на сцені малого залу Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.Лисенка (початок об 11.30). 30 жовтня в залах ХОЦНТ пройдуть конкурси фольклорного співу соло і народного музикування (початок о 10.30).

Під час фестивалю в центрі народної творчості будуть працювати дві виставки. У першій експозиції «Покуть» будуть представлені роботи майстрів народної творчості та самодіяльних художників Харківщини. На другій виставці «Рушниковий водограй» буде демонструватися вишивка заслуженого майстра народної творчості Раїси Кушнаренко з сел. Пісочин (Харківський район).

Окрім того, в рамках фестивалю відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Традиційна культура в умовах глобалізації: сучасні соціокультурні практики». У ній візьмуть участь науковці з України та інших країн: Білорусі, Ізраїлю, Канади, Росії та США. Вони розглянуть проблеми глобалізації культурного простору, існування традиційної культури в сучасному медіасередовищі, механізми збереження традиційної культури, розвитку народних традицій.

Довідка 

Фестиваль «Покуть» заснував колектив ХОЦНТ і проводить його з 1996 р. в Харкові та області раз на два роки. Останній раз фестиваль відбувся в 2004 р. Його проведення довелося призупинити у зв'язку з відсутністю фінансування. У 2010 р. фестиваль увійшов до Програми співробітництва між Міністерством культури і туризму України з Міністерством культури Російської Федерації на 2010 — 2014 рр.

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути