chrome firefox opera safari iexplorer

Вечорниці на Старий Новий Рік, а також святкування Маланки та Василя в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»

Дата події:10-14 січня 2015 р.
Місце події:"Мамаєва Слобода" (Київ, вул. М. Донця, 2)
Більше про подію:

Пані та панове, козацьке селище «Мамаєва Слобода» гостинно запрошує провести Старий Новий Рік та відзначити за давніми Наддніпрянськими традиціями Маланку та Василя.

Святкування відбуватимуться 10,11,12,13 та 14 січня:

В 13-00 – відтворення «обряду Кози»; сакральні дійства «Щедрування» та «Засівання» за участю козаків та дівчат-козачок; виступи фольклорних колективів; куштування козацького кулішу та печеної на відкритому вогні соковитої домашньої ковбаси, кабанятини та усілякої печені…

Тут же ж на відкритому вогні козаки та господині приготують для Вас старовинний козацький гарячий хмільний напій «Мусулєс» (глінтвейн) та козацький трав`яний чай «Гербата».

Також ви зможете продегустувати традиційні хмільні українські напої козацької доби (вишняк, слив’янку, дулівку, медовуху).
Будемо щедрувати, танцювати, пити, гуляти – гарні мислі мати!

— Співи та танці біля вогнища
— Майстер-класи від народних майстрів
— Різдвяні розваги для дітей та дорослих
— Катання на санчатах, а також на запряжених кіньми санях чи возі, або ж верхи на коні спільно з козаками
— В традиційних українських хатах проводитимуться майстер-класи із засівання, колядок та щедрівок

Для поціновувачів середньовічних романтичних традицій козацького краю, сповіщаємо, що 12,13,14 січня в «Шинку – коса над чаркою» відбудуться вечорниці. Початок вечорниць на Маланки та Василя о 18-00.

Всіх, хто прийде в той час на вечорниці, шинкарка почастує старосвітським вишняком та гречаниками, спеченими в присутності гостей в печі «Шинку – коса над чаркою». Тож, якщо Ви бажаєте особисто побачити як кладеться гречане тісто на капустяний лист, а потім садиться в піч, де тріскають та палахкотять дрова, то ласкаво запрошуємо до нас на козацькі вечорниці, аби відсвяткувати Маланки та Василя.

Хочемо особливо звернути Вашу увагу, що як на Маланки – 13 січня, так і на Василя – 14 січня, Ви, якщо не мали змоги спільно з друзями відсвяткувати Новий Рік, то тепер маєте гарну нагоду заздалегідь забронювати одну із традиційних українських хат, або ж місця за столиком у «Шинку — коса над чаркою» та зможете провести Старий Новий Рік, як в родинному колі, так і з друзями. Тож, ми пропонуємо Вам відсвяткувати свій корпоратив в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України, тобто послухати справжнісіньких щедрівників, які, співаючи, щиросердно побажають щастя, радості та достатку господарям та гостям.

Телефон відділу замовлень: 066-091-12-79; 361-98-48. ел. адреса: mamayevasloboda@gmail.com

«На щастя, на здоров`я, на нове літо! Роди, Боже, жито, пшеницю і всяку пашницю, без куколю, без метлиці, а нам дайте по паляниці! Будьте здорові, з Новим роком!». Козаки та козачки «Мамаєвої Слободи»!

27 червня

Інші дати
Владіслав Заремба 
1833 –  український композитор, піаніст і педагог. Автор пісень, фортепіанних п’єс (30 вокальних творів на слова Т. Шевченка), збірок музичної літератури для дітей, обробок українських народних пісень («Де ти бродиш, моя доле» та ін.).
Розгорнути
Народився Олександр Сердюк
(1900, с.Бзів Київська область  – 1988) - український актор театру та кіно, режисер, педагог. Найкращі ролі в українському репертуарі - Сава Чалий («Сава Чалий» І.Карпенко-Карий), Мокій («Мина Мазайло» М.Куліш), Командор («Камінний господар» Л.Українка), Богун, Кобза («Богдан Хмельницький, «Загибель ескадри» О.Корнійчука та ін. Зіграв у кінофільмах «Коліївщина», «Прометей», «Назар Стодоля», «Запорожець за Дунаєм», «Українські мелодії», «Доля Марини».  
«Хто хоче бути великим артистом, той не повинен бруднити себе» (Володимир Винниченко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі