chrome firefox opera safari iexplorer

VI всеукраїнські літературні читання «Городецький автограф»

Дата події:19 листопада 2010 о
Місце події:Рівненська обл., Володимирецький район, с. Городець
Більше про подію:

Всеукраїнські літературні читання «Городецький автограф» присвячені 105-річчю з дня народження відомого у 20-40-х роках минулого століття поета, прозаїка, драматурга, театрального діяча, виходця із Городця Авеніра Коломийця. 

Учасниками цього свята красного письменства будуть лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка із Києва, письменники Рівненщини. 

Вони проведуть літературознавчу сесію з учителями та директорами бібліотек, відкриють у місцевій школі літературну студію, побувають у Поліському літературному музеї, прочитають актові лекції для старшокласників, посадять дерева на Алеї письменників України.

Джерело: "ОГО"

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі