chrome firefox opera safari iexplorer

Вшанування пам'яті Івана Пулюя

Дата події:02 лютого 2011 о 12:00
Місце події:м. Тернопіль, Тернопільський технічний університет
Більше про подію:

У день народження всесвітньовідомого вченого-фізика, уродженця Гримайлова Тернопільської області Івана Пулюя в Тернопільському технічному університеті відбудеться ряд урочистих заходів.

О 12:00 громадськість Тернополя покладе квіти до пам’ятника вченому, який розташований у фойє центрального корпусу університету. 

О 12.30 у музеї Івана Пулюя відбудеться відкриття оновлених експозицій. 

О 13:00 в читальному залі бібліотеки відбудуться пулюївські читання, в яких візьмуть участь провідні науковці. 

Яу відомо, Іван Пулюй народився 2 лютого 1845, у с. Гримайлів, Гусятинського району Тернопільської області. Український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. 

Автор близько 50 наукових праць українською, німецькою, англійською мовами, насамперед із проблем катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. 1892 року опублікував схему-опис трубки, що випромінює Х-промені. 

Він першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.

Джерело: zaxid.net

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі