chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині до 70-річчя Івана Миколайчука влаштують етнофестиваль

27 квітня 2011 о 19:05

З нагоди 70-річчя з дня народження українського кіноактора, сценариста і режисера Івана Миколайчука 15 червня у Чернівецькій області відбудеться етнофестиваль «На гостини до Івана».

Як повідомляє ZAXID.NET, свято проходитиме у кількох селах області – Мамаївці, Лужани, Шипинці, Дубівці, Глиниця, Зеленів та Чортория (на майданчику біля музею-садиби Івана Миколайчука).

На фестинах буде представлено традиційну народну буковинську фольклорну культуру, зокрема аматорське пісенне і танцювальне мистецтво, обряди, вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів, національного одягу і вишивок, страв буковинської кухні тощо.

Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70-х років. У його доробку 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно. Найвідоміші картини за участю актора – «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «ВавілонXX», «Пропала грамота», «Захар Беркут» тощо.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути