chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Педагогічному музею України — 110 років»

Дата події:14 листопада 2012 о 10:00
Місце події:Виставкова зала музею (вул. Володимирська, 57, Будинок учителя, к. 202). Проїзд: ст. м. «Університет», «Театральна», «Золоті Ворота».
Більше про подію:

У 2012 р. Педагогічний музей України відзначає подвійний ювілей: 110-річчя від початку своєї діяльності (1902 р.) та 100-річчя від часу побудови спеціального приміщення для музею на вулиці Володимирській (1912).

14 листопада 2012 року відбудеться відкриття ювілейної виставки «Педагогічному музей України — 110 років».

Мета виставки: висвітлити основні періоди розвитку музею через експонування національних пам’яток історії освіти і педагогічної думки України; представити діяльність сучасного Педагогічного музею України, його досягнення та творчу співпрацю.

Концептуальна ідея ділить експозиційний простір виставки на кілька основних частин: інформаційну, історико-педагогічну, меморіальну.

Відкриває виставку інформаційна частина, де у формі плакатів подано загальну інформацію про заснування, становлення, місію та основні напрями діяльності музею.

Далі експозицію продовжують три історико-педагогічні музейні простори, які відображають основні періоди діяльності музею: «Педагогічний музей на початку ХХ століття», «Республіканський педагогічний музей УРСР» та «Сучасний Педагогічний музей України». Основою експозиції кожного простору є фрагмент інтер’єру класної кімнати (парта, класна дошка, навчальне приладдя), шкільна форма, підручники та зошити, документи про освіту відповідного історичного періоду.

У меморіальній частині експонуються фотографії, документи, прижиттєві публікації та особисті речі видатних українських педагогів: Г.Т. Лубенця, С.Ф. Русової, І.П. Соколянського, О.М. Астряба та Т.Ф. і Ф.Ф. Бугайків.

На виставці представлено нормативні документи про заснування та діяльність музею у різні історичні періоди, навчальну та навчально-методичну літературу, періодичні освітні видання ХІХ — поч. ХХ ст., матеріали про творчу співпрацю музею.

Завдяки інтерактивній формі експозиції відвідувачі виставки можуть запросто посидіти за партою початку ХХ століття, відчути себе учнем часів СРСР чи сучасним школярем. Фотографуватися – обов’язково!

Урочисте відкриття виставки відбудеться о 10:00 у виставковій залі музею .

У програмі заходу: презентація матеріалів виставки, вітальне слово почесних гостей, святковий концерт.

Термін функціонування виставки: 14 листопада 2012 р. — 31 січня 2013 р.

Телефон/факс: 234-36-66, E-mail: pedmuz@gmail.com,

Web-сайт: http://pmu.in.ua

Музей працює щодня з 10.00 до 17.00 (окрім суботи та неділі).

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути