chrome firefox opera safari iexplorer

Державний історико-культурний заповідник «Посулля»

  • 42020 Сумська обл., Роменський р-н, с.Пустовійтівка


Про музей:

Державний історико-культурний заповідник «Посулля» створений у 2007 році з метою збереження, розвитку й популяризації пам'яток історичного району Посулля, що охоплює територію сучасних Роменського та Недригайлівського районів Сумщини, яка багата, як на історичні, так і природні пам'ятки — на тлі чудової природи тут відбувалися визначні для національної історії події; ці землі, пов'язані з іменем останнього косого отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.

 

До складу заповідника входять:

-         в Роменському районі — Роменський краєзнавчий музей, пам’ятник Тарасу Шевченку в Ромнах, археологічне городище «Монастирище» в районі Ромен; меморіальний комплекс останнього кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського в селі Пустовійтівка, групу скіфських курганних некрополів  — Посульські кургани;

-         в Недригайлівському районі – Недригайлівський краєзнавчий музей, пам’ятник мамонту в с. Кулішівці, літописне місто Поташ поблизу Недригайлова, меморіальний комплекс жертвам голодомору в с. Хорунжівка.

 

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути