chrome firefox opera safari iexplorer

Хмельницький обласний літературний музей

  • 29013 м. Хмельницький
    вул. М. Грушевського, 68
Про музей:

Хмельницький літературний музей було засновано в 1992 році, як відділ обласного краєзнавчого музею.
Експозиція музею розташована в 3-х залах. Перший зал має назву «Божественне слово з народних вуст». Його експозиція розповідає про усну народну творчість, фольклор, давню писемність та започаткування нової української літератури. Тут також представлені матеріали про фольклористів. Другий зал іменується «Красо України, Подолля». Тут розповідається про класиків української літератури, чиї імена пов’язані з сучасною Хмельниччиною. Третій експозиційний зал – «Двадцятий вік, доба буремна» — розповідає про письменників 20-50-х років, поетичне слово шестидесятників, подає літературні портрети наших сучасників.

У складі музею діє і Літературно-меморіальний музей Анни Ахматової в с. Слобідка-Шлехівська Деражнянського району, відкритий у 1989 році. На Хмельниччині Анна Ахматова гостювала у тітки – Анни Еразмівни Вакар, ту померла і похована її мати.
Тут встановлено перший в Україні пам’ятник Анні Ахматовій роботи скульптора Володимира Зайка із Санкт-Петербургу.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...