chrome firefox opera safari iexplorer

Хмельницький обласний літературний музей

  • 29013 м. Хмельницький
    вул. М. Грушевського, 68
  • 0382 65-53-89
Про музей:

Хмельницький літературний музей було засновано в 1992 році, як відділ обласного краєзнавчого музею.
Експозиція музею розташована в 3-х залах. Перший зал має назву «Божественне слово з народних вуст». Його експозиція розповідає про усну народну творчість, фольклор, давню писемність та започаткування нової української літератури. Тут також представлені матеріали про фольклористів. Другий зал іменується «Красо України, Подолля». Тут розповідається про класиків української літератури, чиї імена пов’язані з сучасною Хмельниччиною. Третій експозиційний зал – «Двадцятий вік, доба буремна» — розповідає про письменників 20-50-х років, поетичне слово шестидесятників, подає літературні портрети наших сучасників.

У складі музею діє і Літературно-меморіальний музей Анни Ахматової в с. Слобідка-Шлехівська Деражнянського району, відкритий у 1989 році. На Хмельниччині Анна Ахматова гостювала у тітки – Анни Еразмівни Вакар, ту померла і похована її мати.
Тут встановлено перший в Україні пам’ятник Анні Ахматовій роботи скульптора Володимира Зайка із Санкт-Петербургу.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути