chrome firefox opera safari iexplorer

Городнянський історико-краєзнавчий музей

  • 15100, Чернігівська область, м. Городня, вул. Ленина, 14.
  • 0984106275
  • з 9.00 до 17.00. Вихідні дні – неділя, понеділок
  • Дорослі - 1 грн., діти – 50 коп, екскурсія - 20 грн. День відкритих дверей – 18 травня.
Про музей:

Городнянський історико – краєзнавчий музей відкрив свої двері для всіх бажаючих у 2008 році. Фонди музею нараховують майже 4 000 одиниць збереження.

Музей знаходиться в історичній будівлі колишнього городнянського промисловця Миколи Писарева. Приміщення музею складається з п’яті залів (відділов), які розповідають відвідувачам про історію, культуру та побут Городнянщини. 

В першому і найбільшому залі представлені експозиції про діяльність видатного земляка політичного та державного діяча сучасності, незламного борця за незалежність України, автора Акту проголошення незалежності України, голову асоціації дослідників голодоморів в Україні, Почесного громадянина Городні, Героя України Левка Григоровича Лук'яненка. Нікого не залишить байдужим муляж тюремної камери для утримання політичних в’язнів. 

В другому залі музею представлена експонати, що розповідають про перші поселення людини на території краю, Городнянську сотню, Городнянський повіт, народні промисли і ремесла, етнографічні особливості місцевості. Археологічні знахідки; предмети праці, залишки прадавніх тварин, керамічних та скляних виробів, козацьких люльок, залізних виробів, виготовлених на середньовічних руднях, історико-побутові речі кінця 19 початку 20 ст., регіональний костюм беззаперечно будуть цікавими для відвідувачів музею, допоможуть відтворити картини минулих історичних епох Городнянського краю. 

Експозиції, присвячені Другій світової війні, під час якої загинуло 8425 жителів Городнянщини, розміщені в третьому залі. Цікавою безперечна буде Книга Пам’яті, в якій записані всі загиблі жителі району та бійці Червоної армії, які звільняли район від фашистів, Герої Радянського Союзу, уродженці Городнянщини. 

Відділ „Тут сходяться слов'яни” відображає культуру, побут, співпрацю та проблеми мешканців прикордоння. Городнянщина — єдиний район України, що межує одночасно з Росією та Білоруссю. Окрасою експозиції є колекція подарунків, які вручалися представникам району під час різних міжнародних заходів. 

Етнографічно – побутовий відділ представлений українською селянською (козацькою) хатою кінця ХІХ сторіччя, як надбанням національної культури. У цій експозиції відтворений інтер'єр житлового приміщення та сіней. В інтер'єрі експонуватимуться вариста піч, комплекс матеріалів, пов'язаних із духовною культурою українців, прядіння та ткацтво. 

26 лютого

Інші дати
Леонід Позен
1849 –  скульптор, у творчості якого вперше яскраво й послідовно втілено тему життя та історії українського народу. Автор пам’ятників М. Гоголю та І. Котляревському в Полтаві, скульптурних композицій «На волах», «Оранка в Малоросії», «Лірник з поводирем», «Кобзар», «Запорожець у розвідці», «Переселенці» та ін.
Розгорнути
Любомир Гузар 
1933 – видатний церковний і громадський діяч, єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Католицької Церкви;  з 2005 по 2011 рр. – предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.
Розгорнути
Народився Микола Тимків
(1909, м. Косів - 1985), народний майстер. Автор понад 1200 творів декоративно-прикладного мистецтва, серед яких декоративні тарілки, скриньки, меблі тощо, зроблені плоскорізьбою, інкрустацією й інтарсією.
Розгорнути