chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа «Етнографічний музей»

  • 95011, АР Крим, Сімферополь , вул. Пушкіна,
Про музей:

Кримський етнографічний музей — філія Кримського республіканського краєзнавчого музею, заснований Радою міністрів АРК у грудні 1992 року. Музей розміщується в будинку по вулиці Пушкіна, 18, де в квітні 1999 року відкрилася стаціонарна виставка «Мозаїка культур Криму».

Виставка розміщується в двох залах експозиційною площею 260 кв.м. і розповідає про матеріальну і духовну культуру 13 етнічних спільнот Криму: вірменів, білорусів, болгар, греків, євреїв, караїмів, кримських татар, кримчаків, німців, росіян, українців, чехів та естонців. На виставці експонуються понад 700 експонатів основного фонду. В цілому фонди музею складають 3500 експонатів.

Музейна колекція представлена комплектами знарядь праці, керамічного та гончарного посуду; традиційного одягу, предметів культу, фотографій та ін. Раритетами музею є колекції кримсько-татарських ювелірних прикрас, українського одягу різних регіонів, унікальних предметів побуту вірменів, кримчаків, естонців.

Фонди музею поповнюються, в основному, за рахунок експонатів, що передаються в дарунок музею мешканцями кримських селищ. Збирання експонатів ведеться в процесі експедиційних і індивідуальних виїздів наукових співробітників у місця компактного проживання представників досліджуваних етносів і етнічних груп.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...