chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа «Історико-археологічний заповідник «Колос Лімен»

  • 96400, Автономна Республіка Крим, сел. Чорноморське, вул. Фрунзе 22 - а
Про музей:

Республіканський історико-археологічний заповідник «Калос Лімен»створений на основі одного з найбільших античних міст Північно-Західного Криму — Калос Лімена (Чудової Гавані), для вивчення і популяризації цього унікального археологічного комплексу, його некрополя, садиб і аграрної округи. Це поселення було засновано греками — іонійцями на самому початку IV ст. до н.е. У третій чверті IV ст. до н.е. цей населений пункт, як і вся територія Тарханкутського півострова, був включений до складу дорійського поліса Херсонес Тавричеський. Зберігши за собою свою первісну назву, містечко зробилося головним форпостом Херсонеса в північно-західному Криму. Незважаючи на значний тиск з боку кочових племен Чудова Гавань зберігала за собою провідне становище у воєнно-політичному та економічному житті регіону до середини II ст. до н.е. Після цього, Калос Лімен, покинутий греками, займають скіфи. В часи Скілура та Паллака він стає одним з головних портів Кримської Скіфії. У перших століттях н.е. тут існує велике пізньоскіфське городище. Воно було покинуто через просунення в Крим з Подніпров'я нових орд кочівників — сарматів.
Завдяки збереженню стародавніх споруджень городища і античних садиб, а також їхньої значимості для історії Криму, постановою Ради Міністрів АРК від 22 квітня 1997 р. (№ 124, Наказ № 140 Міністерства культури, підписаний 29 травня 1997 р.) на основі стародавнього населеного пункту був створений заповідник «Калос Лімен». Основна колекція комплектується на базі наслідків робіт Західно-Кримської експедиції Кримської філії Інституту археології НАН України з 1988 р. по цей час. РІАЗ «Калос Лімен» працює в тісному зв'язку з Національним заповідником «Херсонес Тавричеський», Кримською філією Інституту археології НАН України, Євпаторійським краєзнавчим музеєм. Кримським республіканським краєзнавчим музеєм, Донузлавською експедицією Російської академії наук
У джерел створення заповідника стоїть завідуючий відділом Кримської філії Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук, член-кореспондент Кримської академії Наук, Лауреат Держпремії Криму та премії Республіканського фонду культури Кутайсов Вадим Олександрович.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...