chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей О. Кобилянської

  • 58000, м. Чернівці, вул. Дімітрова, 5
  • (03722) 2-56-44
Про музей:

Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської відкритий 27 листопада 1944 р. — в день народження письменниці — у будинку на вул. Димитрова, 5, де вона прожила з травня 1929 р. до кінця днів — 21 березня 1942р.

Музейна експозиція розташована в п’яти залах. У трьох — розкрито життєвий і творчий шлях Ольги Кобилянської, її літературні зв’язки. У меморіальних кімнатах — робочому кабінеті і спальні — все подано так, як було за її життя. В них експонуються особисті речі Ольги Кобилянської, стоять меблі, якими вона користувалася. Меморіальні також двір і великий садок біля приміщення музею. Перший зал експозиції присвячений дитинству і юності Ольги.

У вітрині — свідоцтво про народження, учнівський зошит і шкільне приладдя, малюнки, альбоми із записами народних пісень, сімейні фотографії, перші проби пера, лампа, при якій вона писала і читала, костюм для верхової їзди. Експонуються перші видання повісті “Людина” і “Царівна”, унікальні художні твори Августи Кохановської і Степана Кобилянського. В інших кімнатах також представлені матеріали і документи про життя письменниці, її творчий шлях, дружбу і літературні зв’язки з Іваном Франком, Лесею Українкою, Василем Стефаником багатьма вітчизняними і закордонними діячами культури, центральне місце займають експонати, які стосуються повісті “Земля” — одного із найкращих соціально-психологічних творів у світовій літературі.

Представлена антивоєнна творчість Ольги Кобилянської періоду Першої світової війни, твори 20—30 рр. минулого століття.

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути