chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей О. Кобилянської

  • 58000, м. Чернівці, вул. Дімітрова, 5
Про музей:

Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської відкритий 27 листопада 1944 р. — в день народження письменниці — у будинку на вул. Димитрова, 5, де вона прожила з травня 1929 р. до кінця днів — 21 березня 1942р.

Музейна експозиція розташована в п’яти залах. У трьох — розкрито життєвий і творчий шлях Ольги Кобилянської, її літературні зв’язки. У меморіальних кімнатах — робочому кабінеті і спальні — все подано так, як було за її життя. В них експонуються особисті речі Ольги Кобилянської, стоять меблі, якими вона користувалася. Меморіальні також двір і великий садок біля приміщення музею. Перший зал експозиції присвячений дитинству і юності Ольги.

У вітрині — свідоцтво про народження, учнівський зошит і шкільне приладдя, малюнки, альбоми із записами народних пісень, сімейні фотографії, перші проби пера, лампа, при якій вона писала і читала, костюм для верхової їзди. Експонуються перші видання повісті “Людина” і “Царівна”, унікальні художні твори Августи Кохановської і Степана Кобилянського. В інших кімнатах також представлені матеріали і документи про життя письменниці, її творчий шлях, дружбу і літературні зв’язки з Іваном Франком, Лесею Українкою, Василем Стефаником багатьма вітчизняними і закордонними діячами культури, центральне місце займають експонати, які стосуються повісті “Земля” — одного із найкращих соціально-психологічних творів у світовій літературі.

Представлена антивоєнна творчість Ольги Кобилянської періоду Першої світової війни, твори 20—30 рр. минулого століття.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...