chrome firefox opera safari iexplorer

Лубенський краєзнавчий музей

  • 37500, Полтавська область, м. Лубни, вул. Ярослава Мудрого 30/25
Варто побачити: розділ про станцію лікарських рослин – єдиний такого роду науковий заклад на Україні (культуру вирощування лікарської сировини на Лубенщині започатковано ще у XVII ст. монахами католицького ордена бернардинів та Мгарського монастиря); фрагмент колони замку Ієремії Вишневецького, зруйнованого повстанцями 1648 року; кам’яні баби.
Про музей:

Лубни на Полтавщині – тисячолітнє місто, славне своєю історією та давніми традиціями. Тут розкажуть про його заснування як оборонного укріплення у часи Київської Русі, про трагічну Солоницьку битву повстанців Северина Наливайка, про місто «столичне» у володіннях князів Вишневецьких і місто полкове у козацькі часи. 

Кожен відчує незрівнянну духовну благодать Мгарського Спасо-Преображенського монастиря і в скорботі схилить голову біля меморіального комплексу жертвам голодомору 1932—1933 років на Зажур-горі. Ще у XIX ст. Лубни називали «українською Швейцарією».

Експозиція краєзнавчого музею знаходиться у старовинному одноповерховому будинку. В музеї міститься цінна колекція археології, етнографії, нумізматики, предметів церковної старовини, книг-стародруків, фото та документів з історії Лубенщини. 

Культурні традиції краю висвітлюються у розділах, присвячених перебуванню в цих краях Т.Г.Шевченка, Шолом-Алейхема, А.Керн, діяльності відомих українських фольклористів О.Афанасьєва-Чужбинського, В.Милорадовича, М.Симонова-Номиса, архітекторів О.Бекетова, Д.Дяченка, композитора Б.Підгорецького та ін.

Лубенський краєзнавчий музей має художній відділ – галерею образотворчого мистецтва, відкриту у 1970 р. В її просторих залах постійно експонуються виставки з фондів музею – твори відомих українських майстрів М.Глущенка, С.Шишка, Т.Яблонської, М.Максименка, М.Дерегуса, А.Куща, І.Кавалерідзе, В.Роїк, лубенських митців – М.Холодовського, І.Буніна, В.Семенюти, Г.Карповича, М.Тарана, Л.Початко, М.Корабльова, А.Харчука. 

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...