chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей імені М.К.Заньковецької

  • Чернігівська область, Ніжинський район, с. Заньки, вул. Заньковецької, 16
  • 9.00- 17.00, вихідний – вівторок, середа
  • дитячий квиток - 1 грн., дорослий квиток - 2 грн. Дні відкритих дверей: 9 травня, 18 травня, 24 серпня, 22 вересня, 27 вересня
Про музей:

Музей розташований в с. Заньки, за 18 км від м. Ніжин, де народилася і провела юнацькі роки корифей української сцени, перша народна артистка України Марія Заньковецька . Музей відкрито в 1964 році. 

У будинку, в якому жила в дитинстві М. Заньковецька зібрані її особисті речі (рояль, шкатулка, дзеркало, сумочка, підстаканник, тарілки, мереживо власної роботи та ін., костюми в яких вона грала ролі), фотографії, книги, вирізки з газет, спогади про народну артистку.

Експозиції розміщені в 4 розділах: дитячі та юнацькі роки народної артистки, артистична діяльність М. К. Заньковецької, М. К. Заньковецька і сучасність, вшанування пам’яті М. К. Заньковецької в наші дні.

В 1984 році на подвір’ї музею відкрито пам’ятник.

2009 році в селі закрили Заньківську неповну середню школу і її приміщення передали музею Заньковецької.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути