chrome firefox opera safari iexplorer

Мукачівський історичний музей

  • м. Мукачево, вул. Замок "Паланок"
  • (03131) 4-40-53,4-40-96
  • щоденно крім понеділка з 9.00 до 18.00
  • для дітей - 1,5 грн., для дорослих - 3 грн. Екскурсія: для групи дітей - 4 грн., для групи дорослих - 7грн.
Про музей:

На основі Постанови Ради Міністрів УРСР від 20 червня 1989 року «Про створення історичного музею в м. Мукачевому Закарпатської області» було видано Наказ Міністерства культури від 19 липня 1989 року.
Спершу це була маленька філія Закарпатського краєзнавчого музею, головна садиба якого знаходилась в Ужгородському замку. Мукачівська філія займала кілька кімнат верхнього замку у величезному замковому середньовічному комплексі, що на той час був напівруїною.
На сьогоднішній день виставкова площа музею складає майже 4000 м2. Працюють такі експозиції:
1. Дитячого малюнка про Мукачівський замок (на конкурсній основі відібрано 40 найкращих робіт) – 1 зал.
2. Мукачеве очима наших дідів і прадідів. Колекцію листівок про Мукачеве з середини XIX по середину XX ст. зібрала Катерина Бандурчак, її син Андрій Барані, житель Будапешта, в світлу пам’ять своєї матері збільшив їх, обробив на комп’ютері, оформив і встановив у спеціально відведеному залі.
3. Етнографічна – 4 зали.
4. Історична – 5 залів.
5.Експозиція часів в’язниці – 3 зали.
6. Картинна галерея — 12 залів.
7. Експозиція писанки – 1 зал.
8. Шандор Петефі у Мукачівському замку – 1 зал.
9. Династія Ракоці – 1 зал.
10. Старовинні меблі – 2 зали.
11. Історія єврейської общини Мукачевого – 1 зал.
12. Історія болгарської общини – 1 зал.
13. Експозиції природи, сільського господарства, тваринництва, ковальського ремесла, гончарства, мукомельної справи, виноградарства, бджільництва і сільської корчми займають одну величезну залу третього поверху верхнього замку.
Найбільше і найцінніше багатство музею – замок, родове гніздо Трансільванських правителів, який є одночасно пам’ятником історії, пам’ятником військової фортифікації і пам’ятником архітектури.

28 грудня

Інші дати
Народився Данило Заболотний
(1866, с.Заболотне, Вінницька боласть – 1929) – український мікробіолог та епідеміолог, академік. В Одеському медичному інституті організував першу в світі кафедру епідеміології. Засновник Інституту мікробіології та епідеміології (нині Ін-т мікробіології і вірусології НАН України ім. Д.К.Заболотного).
Розгорнути
Народився Володимир Кульчицький
(1919, с. Кульчиці, Львівська область – 2009) – український правознавець. Автор численних досліджень та вузівських підручників з історії держави і права («Історія держави і права України. Академічний курс у 2-х томах», «Юридична науки і освіта в Україні» та ін.).
Розгорнути