chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії Голованівського району

 • 26500, Кіровоградська область
  Голованівський район
  смт Голованівськ, вул. Суворова, 3
  приміщення районного будинку культури
 • 2-18-77
 • 8.00 - 17.00
  Перерва на обід 12.00 - 13.00
  вихідні: субота, неділя
 • 0.50 грн.
Про музей:

Музей історії Голованівського району створено у 1985 році на честь 40 – річчя з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Знаходиться музей у приміщенні районного Будинку культури на 2 поверсі і займає площу148,5 кв. м. У фондах музею нараховується близько 5 тисяч музейних предметів.  Приміщення музею поділено на 9 залів, де поступово від заселення краю і до сьогоднішніх днів розміщено експозиції, виставки, фотовітрини, що відображають історичні події в Голованівському районі.

1 зала –Заселення краю. Заселення краю відбувалося в ІІІ тисячолітті до нашої ери, про що свідчать знахідки трипільської культури на території району.

2 зала – Козацька доба, час звитяжної боротьби з татарським ігом та Річчю Посполитою. Кужелі, веретена, прядки і деталі верстаків, ярма і пута, граблі і вила, черепиці дають уяву про побут наших предків.

3 зала – Період першої світової війни. Українська світлиця. Цікава екскурсантам експозицією Олексія Коропа, кавалера чотирьох Георгієвських хрестів. Фрагмент української хати приваблює відвідувачів піччю, побутовим речами давнини та манекенами в українській одежі.

4 зала – Події 1917 – 1922 років. Чорні сторінки історії України. У четвертій залі є світлини учасників подій 1917 – 1920 років. Діють експозиції «Страшна правда Голодомору 1932-33 років», «Забуттю не підлягає», «Спогади очевидців» та «Книга Скорботи України»

5 – 6 зала – Друга Світова війна, окупація, закінчення війни. В цій залі фотовітрини «Учасники війни – наші земляки», «Злодіяння фашистів на окупованій території району», експозиція «Боротьба партизанських загонів на Голованівщині», світлини Почесних громадян Голованівська. На подіумах  смертоносні предмети війни, що знайдені на полях боїв, в окопах та в лісах.

7 зала – Відбудова народного господарства. Оформлено експозиції, що розповідають про роки відбудови народного господарства району після його звільнення у 1944 році. Це колгоспні господарства, молокозавод, хлібзавод, лісове господарство у смт.Голованівськ, спиртзавод  у с. Межирічка та цукровий завод у с. Перегонівка. Тут же фотовітрини відомих земляків. 22.12.2010 року відкрито фотоекспозицію «Заслужені працівники України».

8 зала – Сучасність. Фотоекспозиція героїв соціалістичної праці та експозиції «Трудові будні» жителів району.

9 зала – Умільці Голованівщини. У залі оформлені виставки майстрів декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва району: «Виставка картин Г.Чопенка», «Виставка картин техніки «Аплікація по дереву» та скульптур по дереву художника О.Тацієнка, виставка рушників «Рушникова веселка».

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути