chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Вахнівки

  • 29134, Вінницька обл.,Липовецький р-н, с. Вахнівка
Про музей:

Вахнівський краєзнавчий музей (Музей історії села Вахнівка) — музей у с. Вахнівка Липовецького району Вінницької області.

Музей створений за рішенням і на кошти місцевого колгоспу «Росія» в 1981 р. Ініціатором і його організатором був учитель історії місцевої школи О. Гук. Експозицію відкрито 1 вересня 1984 р.

Фонд музею налічує близько 1 000 експонатів. Щороку музей відвідує понад 1 500 осіб.

У експозиції музею є зразки корисних копалин, оригінальні предмети народного побуту кін. ХІХ-ХХ ст., матеріали про відомих мешканців села.

Сьогодні це найпотужніший музей району, що накладає на нього особливі обов'язки. На базі музею діє гурток «Пошук» для учнів 9-11 класів місцевої школи. Проводяться районні методичні сесії вчителів з краєзнавства. Експозиція музею відображає історію краю.

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути