chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Вахнівки

  • 29134, Вінницька обл.,Липовецький р-н, с. Вахнівка
Про музей:

Вахнівський краєзнавчий музей (Музей історії села Вахнівка) — музей у с. Вахнівка Липовецького району Вінницької області.

Музей створений за рішенням і на кошти місцевого колгоспу «Росія» в 1981 р. Ініціатором і його організатором був учитель історії місцевої школи О. Гук. Експозицію відкрито 1 вересня 1984 р.

Фонд музею налічує близько 1 000 експонатів. Щороку музей відвідує понад 1 500 осіб.

У експозиції музею є зразки корисних копалин, оригінальні предмети народного побуту кін. ХІХ-ХХ ст., матеріали про відомих мешканців села.

Сьогодні це найпотужніший музей району, що накладає на нього особливі обов'язки. На базі музею діє гурток «Пошук» для учнів 9-11 класів місцевої школи. Проводяться районні методичні сесії вчителів з краєзнавства. Експозиція музею відображає історію краю.

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути